Nechápem, neverím, neakceptujem

Počet zobrazení: 3946

Dobre som sa vyspal, tri hodinky nejedol a duševne sa pripravil na najhoršie. Až po týchto preventívnych prípravách som si pustil propagandistické video We are NATO (My sme NATO). Napriek všetkým spomínaným prípravám som otrasený z toho, že Slovenská republika ide v čase, kedy sa ľuďom žije tak ťažko, investovať peniaze do propagandy vojenských symbolov, militarizmu a zbrojárskych šialenstiev. Namiesto toho, aby sme naše deti učili hodnotám mieru, multilateralizmu a rešpektu k iným národom, štát financuje propagandu kontroverzného vojenského spolku namiesto objektívneho informovania o plusoch a mínusoch.

Každý milión eur dnes rozhoduje o páde vlády, pretože ľudia právom očakávajú, že štát je tu pre tých najslabších. A my ideme v tomto období za peniaze daňových poplatníkov deťom ukazovať americké tanky, stíhačky a bomby a tváriť sa, že svet chránia tí, čo vedú vojny, nie tí, čo chcú rovnováhu, odzbrojovanie a mier. Nechápem, neverím, neakceptujem. Ostro odsudzujem, aby sa Slovenská republika pod taktovkou sociálnej demokracie zapájala do propagandistickej kampane za NATO. Jedinú kampaň, ktorú viem ako ľavičiar podporiť, je kampaň za mier.

Nič o takomto rozhodnutí ako poslanec NR SR neviem a verím, že to neostane bez následkov. Prosím, priatelia, nepozerajte video We are NATO, pretože si spomeniete na všetky tie obete vojen v Juhoslávii či Líbyi, na všetku tú nezmyselnú rusofóbiu, na všetky tie absurdné zisky zbrojárskych firiem... a do toho vám podmanivý vyškolený hlas vo videu oznámi, ako vás to fantastické a hodnotové NATO chráni, usmeje sa na vás americký vojak a do toho zaznie soundtrack z akčného filmu a vy... vám príde zle od žalúdka, aj keď ste nič nejedli. Spustiť takúto kampaň bez mandátu od poslancov bola chyba, veľká chyba.

Status na FB, 2. 12. 2017

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984