Karol Farkašovský: Vojnoví šialenci kraľujú...

Počet zobrazení: 7854

Diplomacia hrá mŕtveho chrobáka a spí ako Ruženka v rozprávke.

Zbrojným jastrabom sa medzitým žije ako nikdy predtým. Nastali im časy nebývalej hojnosti.

Vrhajú sa na štátny rozpočet ako najväčšiu korisť. Bezostyšne ju trhajú. Tu a tam si pokojne urvú miliardu, alebo dve i viac z našich peňazí. Pred očami voličov, občanov a verejnosti. Vojnový konflikt Ruska a Ukrajiny im slúži ako zámienka.

Tak si pozrime fakty. V marci Slovensko nakúpilo od Fínska 76 osemkolesových transportérov za takmer pol miliardy eur. Súčasťou kontraktu je aj opcia na dodávku ďalších až 500 kusov osemkolesových vozidiel v cene 2,7 miliardy eur.

A bačovanie sa zďaleka nekončí. Naopak, apetít stále rastie. Máme tu najnovší hit –  megatender s pásovými bojovými vozidlami pechoty. Zrazu nám už BVP nepostačujú. Napriek krízovej situácii, v akej sa štát a všetci občania nachádzajú, slovenská vláda rozšafne rozhadzuje.

Vládny kabinet odsúhlasil nákup 152 nových pásových bojových vozidiel pechoty CV-90 zo Švédska za 1,7 miliardy eur. Staré BVP budú podľa ministra „uložené“. Nepovedal, kde. Veríme, že nie na Ukrajine.

Toto celé je už horšie ako zlý sen.

Veď my nie sme vo vojne. My sa nechystáme na nikoho útočiť. My nepotrebujeme ukazovať svaly a pritom živoriť. My chceme žiť v mieri a pokoji.

Kde je minister diplomacie Korčok, kde je kontrolný orgán vlády – parlament, kde je prezidentka...

Národ trpí a kričí, nepočujete...? Prečo strkáte hlavy do piesku?

Zabudli ste komu, vďačíte za dôveru?

(Status na FB 28. júna 2022)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984