Reklama
Reklama

Blog Ľuboš Blaha

Celkový počet zobrazení titulu: 14898 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 78

Prečo som ľavičiar

Priatelia, len malá odborná poznámka. Cítim, že niektorí ľudia majú zmätok v tom, keď sa povie „vlaky zadarmo“ či „obedy zadarmo“. Roky som prednášal sociálnu politiku a napísal o sociálnom štáte niekoľko kníh, takže viem, o čom hovorím.

VLAKY ZADARMO – SÚ NAOZAJ ZADARMO?

Zomrel profesor Miroslav Kusý

Zomrel profesor Miroslav Kusý. Viem, že mnohí z vás, priatelia, ste asi neboli nadšení z toho, ako útočil na ľavicu, na Smer, na Roberta Fica... Ale v dnešný deň sa patrí vyjadriť úctu k človeku, s ktorým som v mnohom nesúhlasil, ale napriek tomu som ho rešpektoval. A myslím to úprimne.

Bol to významný filozof a jeho klasickú knižku o marxistickej filozofii som ešte ako študent doslova hltal. Jeho osobný príbeh po roku 1968 vysvetľuje, prečo sa jeho názory časom zmenili. Nedovolím si to súdiť. Opakujem - ako filozof mal moju úctu.

Smutná bilancia deklarácie ľudských práv

Dnes si celý svet pripomína 70.výročie od prijatie Všeobecnej deklarácie ľudských práv.

Liberáli tlieskajú, liberáli oslavujú. A všetci ostatní blčia hnevom nad tým, aké svinstvá vo svete sa v mene ľudských práv udiali za tých 70 rokov.

Spomíname na protikomunistické prevraty, ktoré dali ľuďom chudobu a boháčom „ľudské práva“.

Spomíname na všetky tie imperiálne vojny, v ktorých lietali Havlove „humanitárne bomby“.

Súd odsúdil prezidenta za pozemkový podvod!

Tak toto je bomba! Kiska prehral súd o pozemok. Čiže dnes je už aj súdnou cestou potvrdené, že je pozemkový podvodník. Sudca ho nepriamo vyzval, aby odišiel z politiky.

A presne na to isté ho vyzývam aj ja. Slovensko nemôže mať za prezidenta odsúdeného provinčného kšeftára, ktorý s pomocou mafiánov oberá ľudí o pozemky!

Tak predsa mal pravdu s prepojením najvyšších štátnych funkcionárov a mafie – mohol rovno povedať, že myslí seba a nemuseli sme sa hádať.

Že práve „profesorka“ Radičová...

Že práve Radičová sa ide vyjadrovať k Dankovej rigorózke. No to ma podržte. Ja sa k predsedovi koaličnej strany nebudem vyjadrovať, ale dnešné Radičovej vystúpenie ma teda zdvihlo zo stoličky. Pretože sa pohybujem v akademickej sfére a viem, čo sa o Radičovej profesúre hovorí. A toto, čo spravila, je lacné, podlé a úbohé.

Kiska má nového spojenca. Krajnú pravicu

Je po polnoci a parlament stále rokuje. Niekoľko hodín sa búrlivo rokovalo o zmene ústavy, ktorá by zabránila Kiskovi vyberať ústavných sudcov. Išlo o prelomový ústavný zákon, ktorý mohol podvodníka Kisku dramaticky oslabiť.

Pokus o majdan na Slovensku a jeho aktéri

Čítali ste, ako vysvetľuje kauzu Kuciak bývalý český sociálnodemokratický premiér Jíři Paroubek? Úplne presný a výstižný článok: vinu za pokus o štátny prevrat nesie podľa Paroubka prezident Kiska a zahraničné tajné služby.

POKUS O ŠTÁTNY PREVRAT NA SLOVENSKU

Malo to byť veľkolepé revolučné divadlo...

Malo to byť veľkolepé revolučné divadlo, milión svetielok ako na protestoch v Rumunsku, celé Slovensko na nohách, všeľudový odpor voči krutovláde, ach! Pravda, láska, nádej. A slušnosť! Do toho trepotajúce americké, pardon, slovenské vlajky. Juj, mal to byť revival, na aký sa nezabúda... A nakoniec bol z toho len tuctový opozičný míting.

Kiska je čistá katastrofa

Kiska tri roky lámal ústavu. Paralyzoval ústavný súd. Vysmieval sa zákonom a princípom právneho štátu. Arogantne a detinsky odmietal vymenovať sudcov ústavného súdu. A dnes sa sťažuje, že ho chce z procesu výberu ústavných sudcov parlament odstrániť. No bodaj by nechcel. Veď ten pán je čistá katastrofa.

Vďaka, milá Sophia

Prišla k nám delegácia z ústredného výboru Komunistickej strany Sovietskeho zväzu. Pardon, chcel som napísať z výboru Európskeho parlamentu. Tentoraz nie z Moskvy, ale z Bruselu. Prišli nás sem skontrolovať, či poslúchame. Vyhrešili zlých súdruhov, pohladili dobrých súdruhov, povzbudili pri ďalšom budovaní slobody a demokracie. Sme dojatí.

Stránky

Ľuboš Blaha

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.

Blogy