Stanislav Ľupták: Reforma ako z hororu

Počet zobrazení: 1147

Ako to je v tom straníckom slogane? Že Boris pomáha?

Tak si to zhrňme:

1) Tzv. dôchodková reforma definitívne pochová 64 rokov ako vek, kedy vzniká nárok na dôchodok (zľudovelo ako tzv. dôchodkový strop, alebo strop dôchodkového veku) – z Ústavy SR to už vymazali, teraz túto zradu na voličoch dokonajú v zákone o sociálnom poistení. Vek odchodu na dôchodok sa bude zvyšovať podľa tzv. strednej dĺžky dožitia, takže priatelia s rokom narodenia napr. 1980 – váš dôchodkový vek sa bude pohybovať niekde nad 66 (slovom šesťdesiatšesť) rokov.

2) Individuálny dôchodkový strop síce umožní odchod do penzie, ale až po 40 odpracovaných rokoch (a teda po 40 rokoch trvania sociálneho poistenia bez započítania napr. štúdia na vysokej škole). Dokonca dostanete „bonus" – za každý jeden mesiac poberania TOHTO predčasného dôchodku sa suma dôchodku bude krátiť o 0,3 %, čo je za rok 3,6 %. Trochu matematiky: Ak by ste napríklad mali dostávať priemerný dôchodok – k 31.3.2022 je to suma 512,93 EUR – a vy by ste sa rozhodli ísť na tento predčasný dôchodok po štyridsiatich ODPRACOVANÝCH rokoch vo veku 60 rokov a váš dôchodkový vek by bol 64 rokov, tak Vám sumu tohto dôchodku skrátia o 73,86 EUR/mesačne a zostane Vám na život skvelých 439,07 EUR. Čo povedať – pomoc ako sa patrí, taká ako od Borisa! SKVELÉ a ÚŽASNÉ!

3) Aktuálna dôchodková hodnota sa zníži a nebude sa navyšovať o 100 percent, ale len o 95 percent medziročného rastu priemernej mzdy – to len aby ste ako dôchodcovia náhodou nemali príliš veľa.

No a za „odmenu" vám vaše deti, pokiaľ platia odvody na Slovensku, budú môcť poslať neuveriteľných 18 EUR/mesačne, teda, ak sa toho dôchodku pri zvyšovaní dôchodkového veku dožijete.

Dôchodková reforma priamo ako z rozprávky. Alebo skôr z hororu!

Ešte rozmýšľate, či treba ísť do ulíc?

Nerozmýšľajte, poďte!

Ak by boli pochybnosti, či je to naozaj tak, nech sa páči zdroj

(Status na FB 8. apríla 2022, titulok Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984