O FINANČNEJ POMOCI MÉDIÁM

Počet zobrazení: 3094

Tak sme sa dnes dozvedeli, že ak finančne neprispejete na chod redakcie aktuality.sk, tak s ňou bude zle. Aspoň to tvrdí šéfredaktor Peter Bárdy. Vraj koronovírus... drasticky sa znížil objem reklamy (ráčte si povšimnúť závislosť médií od súkromných spoločností - zadávateľov inzercie) a redakcia spadajúca pod nadnárodný koncern Ringier Axel Springer sa dostáva na hranicu existenčných problémov.
(https://cutt.ly/DtTVySD)

Neviem ako vám, ale mne to zo strany šéfredaktora príde ako vytĺkanie kapitálu z aktuálneho nešťastia a krízy (nie po prvýkrát).

"Roky potvrdzujeme politickú nestrannosť a redakčnú nezávislosť," vystatuje sa v komentári šéfredaktor.

Nie, pán Bárdy, ak rokmi niečo potvrdzujete tak akurát:
- šírenie rusofóbie
- potláčanie slobodnej diskusie o medzinárodnej politike
- dezinterpretáciu moderných dejín
- absolútnu ignoráciu ľavicových postojov

Priatelia, v priebehu poslednej dekády sa na Slovensku začal rozvíjať aj nemainstreamový mediálny trh. Niektoré médiá z tohto segmentu sa dokázali stabilizovať, iné balansujú na hrane.

Ja si dovolím ponúknuť vám stručný zoznam médií z tej druhej skupiny. Neznamená to, že s ich obsahom do bodky súhlasím, s mnohými textami a autormi by som vedel dlho polemizovať. No týmto médiám sa nedá uprieť to, že vám prinášajú názory, postoje a myšlienky, ktoré častokrát nemajú šancu preraziť mediálnu blokádu mainstreamu. Obohacujú tak verejný diskurz, čím si získavali a získavajú vašu priazeň. Napriek náreku o konšpirátoroch, dezinformáciách, fake news, rôznych šedých zónach a neviem čomu ešte.

A zároveň platí, že za nimi nestojí nadnárodný koncern typu Ringier Axel Springer.

Pre prípad, že by ste v krátkodobom horizonte zvažovali, že prispejete istou sumou na chod konkrétneho médiá, si vám dovolím ponúknuť zoznam tých, ktoré za to stoja a určite stoja nad hlbšou priepasťou ako pobočka Ringier Axel Springer.

NOVÉ SLOVO: www.noveslovo.sk
DENNÍK S: www.denniks.sk
PARLAMENTNÉ LISTY: www.parlamentnelisty.sk
POSTOJ: www.postoj.sk
POLE: www.poleblog.sk
DAV DVA: www.davdva.sk
HLAVNÝ DENNÍK: www.hlavnydennik.sk

Samozrejme, nebránim sa vašim návrhom ďalších médií.

(Status na FB, 31. 3. 2020)
 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984