Reklama
Reklama

Juraj Draxler: Prvý deň nášho tragikomického lockdownu

Počet zobrazení: 734

Samozrejme, hlavný hygienik ani po 12 hodinách už trvajúceho lockdownu nevyprodukoval vyhlášku, upravujúcu zatváranie gastroprevádzok, hotelov, a pod., ktorú mal bezodkladne vyprodukovať podľa včerajšieho uznesenia vlády.

Je to v celom tom bordeli len taká drobnosť, ale tiež to vypovedá o tom, ako sa tu vládne.

Vláda namiesto tvrdého vymáhania homeofficu všade tam, kde sa dá pracovať z domu, včera vyprodukovala len klasicky neprehľadné pravidlá pohybu ľudí, ktoré často nejde ani vymáhať.

Namiesto okamžitého oznámenia okamžitých kompenzácií firmám (slušné vlády ich oznamujú spoločne s opatreniami) len naznačila, čo sa možno bude v budúcnosti zavádzať.

Najmä ale: Je úplne zjavné, že sa tu celé mesiace nerobilo nič z hľadiska prípravy na túto vlnu, hoci zvesti o delte tu boli dlho. Básnilo sa o umelých ventiláciách, a funguje ich ešte menej, ako počas minulej vlny. (A treba zverejniť, ako sme v nich vlastne účinní oproti zahraničiu.) Hovorilo sa o vďačnosti zdravotníkom, ale tí zjavne radšej odchádzajú po tom, čo si všetko za posledné mesiace prežili, bez nejakej normálnej kompenzácie.

Ešteže nie sme vo vojne. Ktokoľvek by nás už napadol, kapitulovali by sme do pár hodín.

Len vláda by k tomu smolila vyhlášku ešte ďalší týždeň.

(Status na FB 25. novembra 2021)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy