Zmeny na Slove – bez diskusie a VIP blogy

Počet zobrazení: 9464
Vážení čitatelia a spolupracovníci Slova,


po dlhom zvažovaní pre a proti sme sa rozhodli prikročiť k dvom zmenám: zrušiť diskusie pod článkami a obmedziť rubriku Blogy len pre VIP  blogerov, tak ako je to bežné u porovnateľných portálov ako aj u zahraničných internetových stránok veľkých printových periodík.

Diskusie k článkom mali v posledných rokoch klesajúcu úroveň, viacerých diskutujúcich po viacnásobnom upozornení na neprimeranosť  ich reakcie či nevhodnosť obsahu so zreteľom na zákon redakcia zablokovala. Počet diskutujúcich sa postupne znížil na minimum, napriek tomu redakcia vzhľadom na povinnosti vyplývajúce zo zákona musí  ich obsah sledovať.  Zrušenie diskusie pod článkami neznamená, že o názory čitateľov Slovo nemá záujem, radi ich ohlasy na články zverejníme na hlavnej stránke v rubrike Slovo čitateľov. Samozrejme, aj tie si redakcia vyhradzuje upraviť v zmysle uvedenom v Pokynoch pre prispievateľov.

V rubrike Blogy napriek vlaňajšiemu výraznému nárastu čitateľov Slova taktiež klesá počet autorov (niektorým sme vzhľadom na porušenie Kódexu blogera a diskutéra prístup na Blogy zrušili), opakujú sa tie isté dve, tri mená, blogy sú často na „hrane“. Pre kmeňových autorov Slova je v stave, v akom sa nachádza, nepríťažlivá či nezaujímavá. Pokúsime sa ju oživiť ponukou viacerým autorom, aby do nej písali. Popri týchto príspevkoch budeme v nej dávať odkazy na blogy z partnerských webov.

Všetky doterajšie registrácie autorov a blogerov sú od 15. 6. 2016 zablokované a ďalšie registrácie redakcia nebude potvrdzovať.

Emil Polák, editor

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984