Reklama

Ľuboš Blaha v parlamente ku kauze Váhostav

Počet zobrazení: 5433

Status na FB: Pripájam svoj dnešný 40-minútový parlamentný prejav, v ktorom som sa zásadne vyjadril ku kauze Váhostav. Zdôraznil som, že budem rád, ak Široký skončí v base, ale my nie sme policajný štát a vyšetriť to celé musí nezávislý prokurátor, nie parlament či vláda. Teraz ide o to, pomôcť živnostníkom a do budúcnosti úplne zmeniť hlúpe voľno-trhové nastavenie ekonomiky. Pretože reštrukturalizácia dopadla presne podľa neviditeľnej ruky trhu: väčší pes zožral tých slabších. Neoliberálna ideológia sa ukázala v praxi. Nebyť štátu na čele so sociálnou demokraciou, nikto by tým úbohým ľuďom nepomohol. Práve preto by sme do budúcnosti mali opustiť neoliberálny model pravice, ktorý zvýhodňuje banky a oligarchov, prestať s mediálnou manipuláciou, podľa ktorej je štát zlý vlastník a konečne prinavrátiť štát do ekonomiky: štát by mal vlastniť podniky nad 500 zamestnancov, menšie podniky by mali byť najmä družstevné a súkromná iniciatíva by mala byť doménou malých podnikateľov a živnostníkov. Ak by to takto bolo, kapitalistické obludy na spôsob Širokého by tu nerobili takéto svinstvá... Budem robiť všetko pre to, aby sa Slovensko pohlo týmto smerom; aby podvodníci skončili v base a aby boli zbavení majetku. Viac v mojom dnešnom prejave.

Online vysielanie Národnej rady Slovenskej republiky

tv.nrsr.sk

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Komentáre

Obrázok používateľa anton b.
#1
anton braxatoris
17. apríl 2015, 19:16

Dobra sprava. Aspon jeden spravodlivy a este aj aktivny lavicovy politik.

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#2
Peter Zajac-Vanka
17. apríl 2015, 20:43

Váhostav je výsledkom poruchy systému kapitalizmu v 21.storočí, o tom hovoríme my vľavo politicky orientovaní už dlho. Ľuboš, ešte váham so stlačením tlačitka "I like" na facebooku, pretože toto je ešte len prehlásenie. Ale ak nebude po ňom následovať "akcia", bude to smutné. Chcem Vás povzbudiť: to je Vaša chvíľa! Na tomto momente môžete vyrásť v skutočne ľavicového politika a lídra a pomôcť Slovensku: nehľaďte už na úzky okruh "politbyra", ktoré zanedbalo chorobu zvanú "systémové zlyhania ekonomického systému slovenskej ekonomiky" a poďte do vedenia, teda staňte sa lídrom systémovej zmeny hospodárstva Slovenska.

Poznáte ma, som tvrdý kritik a vôbec sa mi nepáči, že po troch rokoch od marca 2012 to muselo zájsť tak ďaleko, že oligarchovia a finančné skupiny si robia so Slovenskom čo chcú, Brusel nám prikazuje a vôbec nezohľadňuje škody, ktoré nám spôsobuje embargom, plonková oficiálna politická scéna nevie ani len riešiť súčasné sociálne a hospodárske problémy, nieto ešte to, čo sa na nás hrnie v prípade pokračovania ukrajinskej krízy, prehlbovania finančnej a menovej krízy a v prípade "tektonických pohybov" ako ich pomenoval Peter Staněk.

Tak nás zvolajte, kašlite na stranícke obmedzenia a na sledovanie všetkých sisiek a médií, máme tu "sedem fabrík" v rozklade a po Váhostave sa môžu začať klátiť aj iné konglomeráty, to nehovoriac o automotive priemysle, ktorý zachránia už len presuny v open-skladoch po celej Európe a bruselská štedrosť. Nech sa zobudia všetci tí absolventi škôl, ktorí sa nádejajú na slušné pracovné miesta - zamestnanosť už nemá prečo rásť, ak sú firmy v takom stave, ako sa teraz ukazuje.

Po prvom zvolaní pracovnej skupiny "lajknem"...

Obrázok používateľa Andrej Sablič
#3
Andrej Sablič
18. apríl 2015, 08:19

Štát sa má postarať o sociálnu spravodlivosť!!!

toto by malo byť zmyslom ľavicového myslenia. Štátne vlastníctvo podnikov nad 500 zamestnancov však pre takúto úlohu je nedostatočné a naviac štát ako vlastník, podčiarkujem ako vlastník, je pre túto úlohu absolútne nevhodný. Vlastníkom by mal byť národ (ľud) a štát iba správcom. Toto chápal už Beneš a preto nezoštátňoval ale znárodňoval.

 

Súhlasím s Petrom, že konečne treba vytvoriť na Slovensku skupinu v ktorej by sa viedla seriózna diskusia o tom ako uskutočniť systémovú zmenu. Nebudeme vo svete sami, Švajčiarsko a Island sú v tomto smere už ďalej. Tam sa už o tom diskutuje a na Islande dokonca pod patronátom premiéra.

Blogy a statusy