vytrhnuté z internetu

Masovejšie rozšírenie internetu u nás má dve veľmi nepríjemné prekážky, ktoré súvisia so stavom našich telekomunikácií. Po prvé, kvalita našich telefónnych liniek nezodpovedá prinajmenšom potrebám tých, ktorí sa pripájajú na internet.
Počet zobrazení: 1236

Masovejšie rozšírenie internetu u nás má dve veľmi nepríjemné prekážky, ktoré súvisia so stavom našich telekomunikácií. Po prvé, kvalita našich telefónnych liniek nezodpovedá prinajmenšom potrebám tých, ktorí sa pripájajú na internet. Teda za nedostatočnú kvalitu liniek musia užívatelia internetu platiť vysokými účtami za telefón. Nádejou môže byť prísľub televíznej káblovej siete UPC, že niekedy v roku 2000 umožní prístup na internet. U našich západných susedov sa to už stalo. Ako si možno prečítať na webovskej stránke www.dattelkabel.cz/mistral/ceniky.html v Prahe je už takýto prístup na internet možný. Zatiaľ sa platí podľa objemu prenesených dát. Zároveň je treba zaplatiť za aktiváciu služby (okolo 2000 Kč a špeciálny káblový modem okolo 8000 Kč), ale je možné dohodnúť sa na prijateľných splátkach. Údajne je za veľmi prijateľné ceny možné pripojiť sa na internet prostredníctvom káblovej televízie v Olomouci, ale jej webovskú stránku sa mi nepodarilo nájsť. Bude ohňostroj na Silvestra znamením nádeje aspoň pre bratislavských surferov?

Hoci sa v našom storočí našli okrem teroristických režimov aj jednotlivci, ktorí sa pokúsili zavraždiť čo najväčší počet svojich blížnych, ešte stále sa im nepodarilo prekonať rekord krvavej panej z Čachtíc. Na internetovskej adrese members.xoom.com/krejcirom/ môžeme nájsť nielen informácie o tejto dáme, ale aj o Wiliamovi Wallaceovi, ktorého osud stvárnil Mel Gibson vo filme Statočné srdce, či tragickom osude rádu templárov. Na sajte tiež nájdeme informácie o českých historických pamiatkach.

Obyvatelia Bratislavy, ktorí sú zapojení na káblový rozvod televízneho signálu, majú možnosť sledovať české televízne stanice. Tí, čo sa rátajú k nepopulárnej skupine intelektuálov, najčastejšie sledujú druhý program verejnoprávnej ČT. Už niekoľko mesiacov tam beží kultový sci-fi sitcom Červený trpaslík. Tým, čo nemajú o ňom informácie, odporúčam sajt www.geocities.com/CapeCanaveral /5849/RD.HTM. Moji synovia síce nevlastenecky tvrdia, že český dabing je lepší, ale ja sám by som bol veľmi rád, ak by úbohý zbabelec Rimmer, nechutný dobrák Lister, robot s kockovou hlavou Kryton či márnivý Kocúr jedného krásneho dňa začali z obrazoviek televízora hovoriť aj našou ľubozvučnou slovenčinou.

Aspoň niečo o politike. Haiderova strana zo susedného Rakúska, ktorá tak prekvapujúco zabodovala v posledných voľbách, má tiež svoj sajt. Na adrese www.fpoe.at zistíme, že príslovie „aký pán, taký krám“ sa mimoriadne na túto stranu hodí (či už politickú alebo webovskú).

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984