Stalo sa...

Počet zobrazení: 1667

Líder HZDS- ĽS Vladimír Mečiar navrhol dohodu strán o nemennosti dnešného zahraničnopolitického kurzu Slovenska, v ktorej by mali politické subjekty zaručiť, že budú robiť všetko pre integráciu našej krajiny do Európskej únie a NATO nielen po voľbách, ale aj počas predvolebnej kampane. Myslím si, že úplne postačí, ak takúto dohodu uzavrie pán predseda sám so sebou.

Bývalý ústavný sudca, advokát Ján Drgonec sa rozhodol, že bude ako nezávislý odborník vystupovať za ANO a možno do nej neskôr aj vstúpi, pričom o tom uvažoval už minulý rok. Možno by Pavol Rusko mohol porozmýšľať o premenovaní svojej strany na SNO - Stranu nezávislých odborníkov.

Predstavitelia SNS chcú v najbližších dňoch podať podnet na mandátový a imunitný výbor parlamentu ohľadom odobratia poslaneckých mandátov tým poslancom SMK, ktorí požiadali o vydanie preukazu zahraničného Maďara. Ale veď pani Anna Malíková - Belousová si predsa musí nejako zdvihnúť neustále klesajúce preferencie.

Vodca nacionalistickej LDSR Vladimir Žirinovskij, ktorý v uplynulých dňoch absolvoval štvordňovú dovolenku vo Vysokých Tatrách, nemal naplánované stretnutie s predstaviteľmi žiadnej politickej strany. Je však otázne, či by sa po zmene jeho postoja k NATO, s ním vôbec chceli stretnúť aspoň jeho niekdajší priatelia zo SNS.

Na novoročnom stretnutí s delegáciou poslancov prezident ich Rudolf Schuster kritizoval za nekvalitnú prácu, pretože mu vraj hneď po schválení nejakého zákona v parlamente volali ministri, aby zákon nepodpísal. A čo on vie? Možno si s ním ministri chceli len tak „pokecať“.

Novoročný prejav hlavy štátu bol podľa Slovenskej televízie vhodný len pre deti od siedmich rokov, čo signalizoval oranžový piktogram zamračenej tváre s číslom sedem v pravom hornom rohu obrazovky. Tomu sa teda hovorí kúzlo nechceného.

Predseda bulharského parlamentu je vraj odhodlaný inštalovať na kreslách poslancov detektory váhy, aby sa zabránilo hlasovaniu na prázdnych miestach. Potom ako ukázali výskumy verejnej mienky, akú váhu majú naši poslanci u občanov, by to zrejme u nás žiadny efekt neprinieslo.

Prezidentov nový hovorca Ján Füle si nemyslí, že by chcel Rudolf Schuster vyslovením spokojnosti s operáciou u profesora Milana Izáka zasahovať do procesu kontroly. Vraj sa dal iba operovať očným chirurgom, ktorému dôveruje. Tu treba kvitovať najmä to, že išlo o lekára slovenského.

Slovenský premiér je pripravený kandidovať v primárnych straníckych voľbách za lídra SDKÚ, keď jeho najbližší spolupracovníci Ivan Šimko, Ivan Mikloš a Eduard Kukan také ambície nemajú. To znamená, že SDKÚ by mal do volieb viesť práve Mikuláš Dzurinda. Aj ja si myslím, že jeho kolegovia majú nedostatok ambícií alebo dostatok zdravého rozumu.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984