Nehaňme hokej náš!

Počet zobrazení: 5426

Šport rovnako ako život nie je o tom, čo by sme chceli, ale o tom, čo je. Na Slovensku sa v týchto dňoch hádam nenájde ani jeden hokejový fanúšik, ktorý by neprial postup našich hokejistov do štvrťfinále MS. Za predvedenú hru, za srdiečko pre reprezentáciu, by si to určite zaslúžili. Bol som milo prekvapený, že aj keď sme prakticky už po zápase s Nemeckom stratili šancu postúpiť, Slovensko žilo hokejom ďalej. Bolo naozaj radosťou sledovať fanúšikov nielen na štadióne, ale prakticky na celom Slovensku. Športová eufória, usmiate tváre, no i úprimný smútok a slzy ľútosti, doslova  vyžarovali z hokejových fanúšikov. Akoby mávnutím čarovného prútika prestali ľudia vnímať politiku a jej predstaviteľov. Aj tých najväčších politických mudrlantov a kritikov ľudí, ktorí si niekedy nedokázali prísť ani na meno dokázala hra našich hokejistov spojiť. Práve ich hra nám všetkým ukázala, ako sa má reprezentovať krajina, v ktorej žijeme, ako možno vyslať pozitívny signál do sveta.

hoktaxi.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

Aký to rozdiel od niektorých politikov či ústavných činiteľov, ktorí práve naopak svojimi vyjadreniami a postojmi našej krajine neskutočne škodia a vysielajú o Slovensku falošný obraz. Aký to rozdiel napr. od niektorých hercov, ktorí namiesto toho, aby svoje umenie zamerali a dokazovali ho na doskách čo znamenajú svet, sa radšej predvádzajú na majdanových tribúnach. Toto sú veci, ktoré by nás mali skutočné trápiť a spoločne sa nad nimi zamyslieť. Prázdnych rečí, nenávistných prejavov, nesplniteľných sľubov už majú ľudia plné zuby. Hokejisti nám bez veľkých rečí, svojou hrou pripravili pár dní pohody, radosti, jednoty. Ukázali vysokú profesionalitu so snahou, ponúknuť nám to najlepšie zo svojho umenia. Práve toto dokážu Slováci oceniť. Je len iróniou osudu, či zhodou rôznych náhod, že niekedy ani dobrá hra a oduševnený výkon na víťazstvo nestačí. Ak niekoho bude dlho tento neúspech mrzieť, tak predovšetkým ich samých. Veď kde inde by sa mali ukázať, ak nie pred vlastnými fanúšikmi, vo vlastnej krajine.

Šťastie, ktoré je niekedy k dosiahnutiu úspechu nevyhnutné, sa k nám otočilo, žiaľ, chrbtom. Svojou hrou však dokázali spojiť to, čo naši politici znovu zrejme veľmi rýchlo rozdelia. Znie to až neuveriteľne. To čo niekto dokáže svojimi výkonmi a majstrovstvom spojiť, to naopak niekto prázdnymi a populistickými vetami dokáže veľmi rýchlo a bez námahy rozdeliť. Dokonca tomu niekedy ešte aj tlieskame a fandíme. Škoda, že MS nebývajú každý mesiac. Každopádne však chlapci za tú eufóriu a trošku spoločného nadšenia, ďakujeme.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984