Mayová vyzýva EÚ, aby netlačili libru do slepej uličky

Počet zobrazení: 2663

reuters_logo.jpg

Londýn (Reuters). Britská premiérka Theresa Mayová v piatok povedala, že rozhovory vo veci Brexitu s Európskou úniou uviazli v slepej uličke a vyzýva blok EÚ, aby predložil svoje vlastné plány, a to hneď deň po tom, čo lídri EÚ spochybnili jej návrhy.

Na summite v Rakúsku vo štvrtok vedúci predstavitelia EÚ odmietli Mayovej plán „Lady“ a vyslovili sa, že treba predložiť základ pre obchodné a colné opatrenia pre britskú hranicu s Írskom.

Britské médiá uviedli, že odpoveď premenila návrhy na zdrapy papiera, ale Mayová môže ostro zasiahnuť cez televízne stanice z jej kancelárie v Downing Street. Povedala, že ani jedna strana by nemala od druhej očakávať nemožné. ––– „V priebehu tohto procesu som pristupovala k EÚ len s rešpektom,“ povedala Mayová. „Spojené kráľovstvo očakáva to isté. Dobrý vzťah na konci tohto procesu závisí práve od tejto podmienky.“

KOMENTÁR: Európska únia je „zakliaty zámok“. Nemožno z neho odísť bez toho, aby ste sa von neprestrieľali samopalom! Veď predsa nič iné z tejto situácie nevychádza. Maastrichtská zmluva má cca 3 000 strán a je „zamínovaná“ desiatkami nesplniteľných požiadaviek, čo už teraz Theresa Mayová dobre vie. Ide o to, aby si to uvedomili najmä MASY Európanov. Od začiatku je jasné, že EÚ vznikla, aby sa mohla rozpadnúť a prekresliť tak hranice štátov i sfér vplyvu v Európe a širokom okolí. V poslednom čase sa však ukazuje, že možno plánovači EÚ hľadali mazanú zámienku pre novú vojnu v Európe. A na Ukrajine – to je len začiatok.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984