Plot pri americkej ambasáde zostáva!

Počet zobrazení: 4165

Bratislava, 1. 7. 2016 – Mestskí poslanci včera odhlasovali predĺženie nájmu pozemkov americkej ambasády na Hviezdoslavovom námestí na ďalšie tri roky. Poslanec Martin Borguľa je z hlasovania sklamaný a rozhorčený.

Žiadosť ambasády Spojených štátov amerických, aby bol jej nájom v budove na Hviezdoslavovom námestí predĺžený, padla opäť na úrodnú pôdu. Poslanci mesta včera na svojom zasadnutí schválili predĺženie nájmu o tri roky, s opciou na ďalšie dva roky. Jediná zmena vo vzťahu americkej ambasády a magistrátu nastáva v platení nájomného – ambasáda bude odteraz platiť hlavnému mestu jedno euro za meter štvorcový na deň. Doteraz platila jedno euro za celý pozemok.

Poslanec mesta Martin Borguľa je z hlasovania svojich kolegov, mestských poslancov, rozhorčený. Dlhodobo totiž poukazuje na skutočnosť, že dohoda mesta s ambasádou ignoruje a nerieši základný problém, a tým je existencia železného oplotenia, ktoré špatí námestie a v historickom centre mesta nemá čo robiť. Je pre mňa nepochopiteľné, že si poslanci neuvedomujú dôsledky svojho konania. Schválením predĺženia nájmu sme totiž opäť premrhali šancu konečne sa zbaviť trojmetrového plota uprostred námestia. A to znova na niekoľko rokov,“ povedal poslanec Martin Borguľa.

Podľa Martina Borguľu zvýšenie nájomného nepredstavuje pre americkú stranu žiadny problém, ich cieľom bolo zostať na Hviezdoslavovom námestí za každú cenu a to sa im kvôli liknavosti a zaslepenosti mestských poslancov aj podarilo.

„Za pár tisíc eur sme ,predali‘ Hviezdoslavovo námestie. Ponúkanú možnosť vrátiť námestie Bratislavčanom poslanci mesta nevyužili. Toto nie je ideologický boj proti Američanom. Toto je boj za odstránenie železnej obludy z Hviezdoslavovho námestia a za návrat námestia do stavu pred existenciou plota. Poslanci však včera dobrovoľne odsúhlasili to, že minimálne ďalšie tri roky bude plot na námestí stáť. Som z tohto rozhodnutia znechutený,“ povedal na záver poslanec Martin Borguľa.
 

SÚVISIACE:
Martin Borguľa: Dnešné hlasovanie staromestského zastupiteľstva obrovským sklamaním
Otvorený list poslanca mesta Martina Borguľu americkému veľvyslancovi
Mestská rada navrhuje, aby americká ambasáda za pozemky platila
Martin Borguľa: Proti ďalšiemu zotrvaniu americkej ambasády na Hviezdoslavovom námestí

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984