Slováci – blýska sa nám na lepšie časy!!!

Počet zobrazení: 4408

Konečne, povedal som si na ceste do Bratislavy, keď som mal možnosť ako spolujazdec vidieť usmiate tváre našich politikov a čas prečítať ich bilbordové heslá.

Konečne, povedal som  si, keď nachádzam v poštovej schránke predvolebné letáky a materiály jednotlivých strán a hnutí. Pri ich čítaní nadobúdam presvedčenie, že je prakticky jedno, koho budem voliť. Dokonca strany pod prahom zvoliteľnosti toho sľubujú najviac. Dámy a páni, čaká nás konečne svetlý zajtrajšok. Nebudú štrajky, žiadne kauzy, zlodeji pôjdu bez milosti za mreže, pridá sa učiteľom, zdravotným sestrám, dôchodcom, mladí ľudia budú mať zaujímavú a dobre platenú prácu, posilní sa stredná vrstva, malým a stredným podnikateľom, živnostníkom sa zlepšia podmienky na podnikanie atď., atď., atď. Skrátka, všetci konečne sľubujú to svetlo na konci tunela. Žiaľ, po tomto mojom nadšení hneď prídu racionálne otázky. Prečo takto naši politici hovoria a píšu iba krátko pred voľbami? Prečo, keď teraz zrazu vedia, ako na to, to nevyužijú počas štyroch rokov mandátu, ktorý dostali od nás.

Viem, teraz si pozorný čitateľ dá otázku: O čom to píšeš, veď aj ty si tam bol?

Áno, bol som tam a určite som mohol urobiť ešte viac, ako som spravil. Vtedy však bola situácia zložitejšia. Nastupovali sme do vládnutia v pravicovom zoskupení a po doslova hroznom vládnutí trojkoalície HZDS – SNS – ZRS. Nebolo to jednoduché ani smerom dovnútra, ani navonok. Toto vládnutie nám ako strane možno zlomilo väzy, ale naštartovali sme Slovensko do lepších demokratickejších časov. Pokiaľ ide o mňa, odišiel som taký čistý z politiky, ako som do nej vchádzal. Snažil som sa okrem plnenia poslaneckých povinností pomôcť predovšetkým regiónu a ľuďom v ňom. Nikdy som o tom nehovoril ani nepísal. Bola to moja robota. Veď tak isto by bolo smiešne, keby sa napr. baník chválil tým, že v práci nakopal uhlie. Raz mi jedna redaktorka dala otázku, či som naozaj taký neúplatný, že by som nikdy nezobral žiadny úplatok. Bez váhania som jej odpovedal: Viete, v živote tak ako v politike sa nikdy nemá hovoriť nikdy. Ale, sto miliónov je pre mňa málo a miliardu mi nikto nedá. Vypla mikrofón a boli sme porozprávaní.

No vrátim sa predsa len k tej kampani. Ja naozaj len vítam, čo dnes čítam. Naozaj by si toto naše krásne, úžasné Slovensko a ľudia v ňom zaslúžili to, čo nám dnes politici a ich strany sľubujú. Žiaľ, skúsenosti z posledných rokov hovoria skôr o opaku. Osobné záujmy vystriedali spoločenské, spoluprácu nahradilo osočovanie a nenávisť. Každý vidí len seba ako jediného spasiteľa Slovenska. Tí ostaní sú, samozrejme, zlí a neschopní. A tak volič, potráp sa s výberom. Ešte máš na to pár týždňov času. A dotiaľ ešte určite vo svojej schránke nájdeš množstvo materiálov o ružovej budúcnosti našej vlasti.

Neviem prečo, ale mne osobne pri čítaní týchto letákov a pohľade na bilbordy vždy napadne jedna veta: „Vážení voliči, voľte nás. Nikto iný vám totiž nedá to, čo vám my môžeme sľúbiť.“


(Autor bol vo volebnom období 1998 – 2002 poslancom NR SR za SDĽ)

Fotozdroj: minv.sk

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Komentáre

Obrázok používateľa Palo
#1
Pavel Novota
05. február 2016, 12:46

Neviem či je to myslené vážne, alebo ako žart.  Ako sranda by to hádam ešte obstálo, lebo tak povediac v zhode s istým spisovateľom - aj keď sa smejem, je mi do plaču.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984