Nestraťme zdravý rozum!

Počet zobrazení: 17764

Na redakčnú aj osobnú adresu mi dnes prišiel e-mail nazvaný Svedectvo, ktorého autorom je spisovateľ, diplomat a politik Anton Hykisch. Obracia sa ním na svojich priateľov pred druhým kolom prezidentských volieb, niektorí z nich ho šírili internetom ďalej. Poprosil som ho, považujúc jeho svedectvo za významné slovo na čase, o súhlas zverejniť ho. Jeho odpoveď aj celý text si môžete prečítať.
Editor Emil Polák

a._hykisch_1.jpgOdpoveď Antona Hykischa: Mail bol určený užšiemu okruhu priateľov, nie je štylisticky učesaný. Vyjadruje však moje úprimné obavy. Azda poslúži ako podnet na zamyslenie aj mnohým neznámym ľuďom. V tomto zmysle SÚHLASÍM s jeho publikovaním vrátane tohto môjho úvodu.

„Vážení priatelia, 

bol by som rád, keby sme sa celkom nezbláznili. Hysterická antipatia voči ľavicovému politikovi, ktorého strana viackrát vyhrala voľby, nás nemôže zbaviť zdravého rozumu.

1/  V Nemecku, v Rakúsku [vo Francúzsku] aj inde existuje „veľká koalícia“ kresťanských demokratov so sociálnymi demokratmi (socialistami) a je všetko OK. Prečo nemôže takáto koalícia  existovať na Slovensku? V celonárodnom záujme? V minulom desaťročí sme sa mohli vyhnúť viacerým omylom.

2/  Kto nechce voliť Fica, mal na výber. Považujem za nešťastie, že do druhého kola sa dostal Kiska. A nie, povedzme, Procházka alebo Kňažko alebo Hrušovský. Koho je to vina? Jožko Mikloško, prečo si nespytujete v KDH svedomie? Komu poslúžili tie nezmysly, že za kresťanov Slovenska kandidujú hneď TRAJA: Čarnogurský, Hrušovský, Procházka? To je zodpovedná politika? Kto je vinný, že súperia Fico a Kiska a nie niekto iný, rozumnejší? Nemali by terajší lídri SDKU a KDH zmiznúť zo scény za takéto školácke chyby? 

3/ Je nešťastím a hanbou Slovenska, že za hlavu štátu kandiduje neznámy milionár s úlisným úsmevom a s neúlisným pozadím finančným i svetonázorovým. Mimochodom, podľa vlastného priznania z komunistickej rodiny. Ocinko bol na okresnej školskej správe za socíku. Nomenklatúra ako hrom. Rozhodoval o tom, kto bude učiteľom a kto nie. To vám nevadí, milí antikomunisti a kresťanskí bratia?

4/ Ja NEBUDEM VOLIŤ KISKU.  Viem niečo o scientológii a podobných  partiách z viacročného pobytu v Severnej Amerike. Ako bývalý diplomat sa vám môžem zaručiť, že s ľuďmi tohto typu NIKTO, NAOZAJ NIKTO nebude rokovať, politicky ho akceptovať!  Ak chcete zničiť obraz Slovenska a utŕžiť medzinárodnú hanbu, voľte pána Kisku!  Good luck!

Na tejto mojej mienke nezmenia nič dojemné svedectvá  jeho bývalých spolupracovníčok. Takéto podporné mienky si každý kandidát môže zohnať na tucty. To nemá žiadnu relevantnú hodnotu.

5/ Ak ste nespokojní s doterajším systémom politických strán, s okukanými  tvárami, tak skúšajte alternatívy inde – nie na funkciu prezidenta! Funkcia hlavy štátu NIE JE SPRÁVNYM MIESTOM NA EXPERIMENTY!! To si odskúšajte na poslancovaní či v komunálnej politike. Nie na najvyššom ústavom poste!

Politika na najvyššom poste je príliš delikátna vec, aby sme ju zverili AMATÉROM: Aj keby to bol svätec svätúci... A ak si niekto z vás myslí, že nové tváre z temnej diery nebudú kradnúť, podvádzať, korumpovať, obklopovať sa svojimi kamošmi, tak sa hlboko mýli. Taký naivný človek by radšej vôbec nemal chodiť k voľbám.

Pokojný a nádherný podvečer prvého jarného dňa Vám želám.

Nestraťme zdravý rozum!

 AH, 21. marca 2014“

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Komentáre

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#1
Peter Zajac-Vanka
25. marec 2014, 21:29

Bolo načase!

Všetci by sme mali prehovoriť.Občas tu bežia na webe citáty našich múdrych osobností a budem citovať tu už raz zverejnený pravdivý výrok Vladimíra Mináča:

Sme zodpovední za každé nevyslovené slovo, ktoré sa mohlo vysloviť, a nevyslovilo sa.

 

a pripájam: PREZIDENT JE REPREZENTANT REPUBLIKY, TO NESMIE BYŤ AMATÉR,

k funkcii prezidenta sa má osobnosť prepracovať zdola, nie "spadnúť na prezidentské kreslo" podľa momentálnych nálad spoločnosti .

 

 

Obrázok používateľa Peter Zajac-Vanka
#2
Peter Zajac-Vanka
30. marec 2014, 18:45

Emil, čo to tam máš za hackera, že ma cituje dvanásťkrát? Toto nie sú autorské hárky, z ktorých by som si zarábal... 

Obrázok používateľa anton b.
#3
anton braxatoris
05. apríl 2014, 10:33

S vyjadrenim pana Hykischa absolutny suhlas. Skoda, ze nekandidoval na urad prezidenta, nemal by som problem s tym, aby som ho volil.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984