vytrhnuté z internetu

Našich západných susedov čakajú voľby do krajských zastupiteľstiev. Niečo podobné, až sa konečne uskutoční reforma verejnej správy, by sa malo udiať u nás. Na adrese www.volby.cz sa dá zistiť neuveriteľná vec. Podľa zákona o ochrane osobných údajov je členstvo v politickej strane súkromnou záležitosťou občana.
Počet zobrazení: 1211

Našich západných susedov čakajú voľby do krajských zastupiteľstiev. Niečo podobné, až sa konečne uskutoční reforma verejnej správy, by sa malo udiať u nás. Na adrese www.volby.cz sa dá zistiť neuveriteľná vec. Podľa zákona o ochrane osobných údajov je členstvo v politickej strane súkromnou záležitosťou občana. Preto sa na zoznamoch kandidátov ašpirujúcich na mandáty v krajských zastupiteľstvách neuviedlo, ktorej strany sú členmi. To sa občania budú môcť dozvedieť až z hlasovacích lístkov. Takže tradícia Jaroslava Haška a Franza Kafku naďalej pôsobí.

Ako konštatujú slovenské Internetové noviny na adrese in. edom. sk, obsadzovanie internetových domén sa stalo v poslednom čase výhodným kšeftom. Stalo sa, že adresy vytvorené na základe mena Ford alebo Madonna obsahovali informácie nelichotivé pre ich nositeľov. Hoci sú adresy ako napríklad www.dzurinda.sk či www. slota.sk nefunkčné, adresu www.meciar.sk si už niekto obsadil, aj keď na stránke ešte nič neumiestnil. No omnoho zaujímavejšie je obsadenie medzinárodných domén, teda tých, ktoré majú koncovky ako .com, .net alebo .org. Taký internetovo medzinárodný Dzurinda www.dzurinda.com si vychytila akási pohľadná slečna, ktorá na nej umiestnila svoje celkom príťažlivé fotografie. Bývalý šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Ján Slota je síce s koncovkou .sk voľný, no www.slota.com si zabralo združenie od žilinského Slotu na míle vzdialených počítačových odborníkov. Meno primátora Žiliny je na internete i tak veľmi zaujímavé, lebo nejaký internetový surfer si obsadil aj doménu www.slota.org, či www.slota.net. Ak si jeden zasurfuje s menom slovenského prezidenta, tak v prípade www.schuster.com skončí u predajcu kancelárskych a manažérskych potrieb. Za zamyslenie stojí stránka www.lexa.net, kde sa objaví vyplňovací formulár s možnosťou zaslania e-mailu, no bohvie komu. Žeby jemu?

Svoju slovenskú webovskú stránku chystá Svetová banka. Ak vyťukáme adresu www.worldbank.sk, zistíme, že je tam zatiaľ jej anglická verzia www.worldbank.org s oznámením, že slovenská verzia bude čoskoro v prevádzke. Lenže, ak by sme zasurfovali na jej českú verziu na adrese www.worldbank.cz, zistíme, že bola pripravovaná predovšetkým kvôli pražskému stretnutiu. Žeby sa niečo podobné chystalo aj v Bratislave?

Keď som písal tieto riadky, česká televízia Nova mala program venovaný vtipom o blondínkach. Tam však konštatovali, že napriek všetkým vtipom o ich inteligencii majú blondínky iné kvality, vďaka ktorým takpovediac ovládajú svet. O aké kvality ide, sa možno napríklad presvedčiť na adrese www.zdenka.net. Česká blondínka Zdenka, ktorá má 22 rokov, sa počas svojej krátkej kariéry v plnej kráse zatiaľ objavila na obálke 11 časopisov, od amerických cez škandinávske až po japonské. Jej obrázky sprevádza slogan Jedno z najdokonalejších tiel na svete.

Lara Croft je kráska vytvorená počítačovou grafikou. Našťastie to s nami ešte nie je také zlé, v jednom filme ju má hrať herečka z mäsa a kostí Angelina Jolie. Viac sa možno dozvedieť na adrese angelina.actressarchives.com.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984