vytrhnuté z internetu

Treba kvitovať, že na webovskej stránke www.prezident.sk už možno nájsť poslednú oficiálnu informáciu o zdravotnom stave prezidenta Rudolfa Schustera, keď bol ešte v starostlivosti našich lekárov. Rakúski lekári, v ktorých starostlivosti sa potom náš prezident ocitol, informujú o zdravotnom stave svojho slovenského pacienta dokonca na dvoch webovských stránkach.
Počet zobrazení: 1036

Treba kvitovať, že na webovskej stránke www.prezident.sk už možno nájsť poslednú oficiálnu informáciu o zdravotnom stave prezidenta Rudolfa Schustera, keď bol ešte v starostlivosti našich lekárov. Rakúski lekári, v ktorých starostlivosti sa potom náš prezident ocitol, informujú o zdravotnom stave svojho slovenského pacienta dokonca na dvoch webovských stránkach. Prvá je internetovská stránka nemocnice, kde sa slovenský prezident teraz nachádza: www.tilak.at a druhou je adresa jednej z rakúskych informačných agentúr: ots.apa.at.

Čírou náhodou som natrafil na adresu www.novyden.cz. Keď som sa po tejto webovskej stránke rozhliadol, zistil som, že nejde o českú filiálku istého slovenského denníka, ktorý je populárny najmä u starších čitateľov, ale o jeden z nových spravodajských serverov. Na rozdiel od niektorých iných sa nesústredil na bulvár, ale vycibrené komentáre z oblasti politiky a kultúry, napríklad veľmi osobito pojaté portréty historických osobností. Našiel som tu aj dosť ostrý komentár, že hoci stav českého zdravotníctva tiež nie je veľmi dobrý, svojmu prezidentovi vedia Česi zabezpečiť aspoň starostlivosť primeranú hlave štátu.

Adresa www.mtnsms.com ponúka osobitnú službu, ide o takzvanú SMS bránu, ktorá tvrdí, že spolupracuje hádam so všetkými mobilnými operátormi na svete. Možno si založiť vlastný profil a sledovať doručenie správy.

Na adresách www.ismho.org či www.portal.cz/psycho možno nájsť informácie o novom druhu závislosti. Ide o závislosť na internete. Naša každodenná realita môže byť príliš sivá a nudná. Internet ponúka získanie hocakej informácie, kontakt s ktorýmkoľvek človekom, takže virtuálna realita sa stáva príťažlivejšou. Príznakom tejto choroby môžu byť nutkavé myšlienky o internete, znížená kontrola pri jeho používaní, či dokonca neschopnosť prerušovať surfovanie. Lenže, čo ak sa stane, že virtuálna realita je predsa len reálnejšia, než sú naše každodenné vzťahy?

Bol som zvedavý, koľko webovských stránok je venovaných veľkému českému géniovi Járovi Cimrmanovi. Český portál na adrese www.atlas.cz mi ich vyhľadal 24. Najväčšiu pozornosť si asi zaslúži neoficiálna stránka Žižkovského divadla Járu Cimrmana, ktorá je na adrese eldar.cz/cimrman. Nájdeme tu históriu divadla, zoznam osôb, ktoré v ňom účinkovali a zoznam hier českého génia.

Adresa www.mafia.ru už svojím názvom pôsobí strašidelne. Strašidelne pôsobia aj ponuky zbraní, či mobilov. Lenže tento sajt tiež obsahuje slovník ruského zločineckého žargónu (tzv. "blatného") žargónu a podobné informácie, ktoré pôsobia skôr recesisticky. Nájdeme aj link na stránku www.american mafia.com, ktorá určite nemá s mafiou v onej krajine nič spoločné. Krstný otec Corleone určite nenazýval svoje podnikanie "organizovaným zločinom". Táto americká stránka tiež obsahuje informáciu, že mafia pochádza zo Sicílie a vysvetlenie, čo presne znamená "omerta" (mafiánska povinnosť mlčanlivosti).

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984