vytrhnuté z internetu

Na internetovej stránke Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe www.osce.org/hcnm/ documents/ report_roma_sinti_2000.pdf môžeme nájsť správu o situácii Rómov a Sintiov v členských krajinách takzvaného Klubu bohatých. Na základe tejto správy sa bude konať v Bratislave konferencia.
Počet zobrazení: 1721

Na internetovej stránke Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe www.osce.org/hcnm/ documents/ report_roma_sinti_2000.pdf môžeme nájsť správu o situácii Rómov a Sintiov v členských krajinách takzvaného Klubu bohatých. Na základe tejto správy sa bude konať v Bratislave konferencia. Pre Slovensko je správa objektívna, hoci jej závery pôsobia dosť pesimisticky. Nie je v silách jednotlivých krajín dostatočne zvládnuť rómsky problém.

Jedna z najväčších amerických televíznych staníc - CNN, ktorú môžu sledovať slovenskí diváci pripojení na káblovú televíziu, uvádza na svojej internetovskej stránke podrobnú textovú i obrazovú dokumentáciu k 50. výročiu kórejskej vojny a k nastávajúcim rokovaniam medzi oboma kórejskými štátmi. Očakáva sa, že rokovania možno v tomto regióne konečne nastolia mier. Dokumenty, obrazové i zvukové záznamy nájdete na adrese http://www.cnn.com/ SPECIALS/ 2000/korea/.

Nedávno sme sa dozvedeli o pokuse príslušných amerických úradov znova vyšetrovať vraždu charizmatického bojovníka za práva černochov Martina Luthera Kinga. Na adrese www.kodak.com/ US/en/corp/ features/martinLuther nájdeme nádherné fotografie a stručné, ale výstižné texty viažúce sa na túto udalosť.

Nikdy som netušil, že pohľad na krásne modré nebo, na ktorom nevidno ani len mráčik, bude tento rok taký deprimujúci. Kto by chcel vidieť, ako vyzerá poriadne zamračená obloha, môže to za tohto až priveľmi krásneho počasia uvidieť iba na internete. Na stránke www.lookitsa.com nájdeme oblohu, kde niet ani mráčika, ale aj poriadne mraky, z ktorých bude padať hustý, vytúžený dážď.

Meno Spencer Tunick vám asi nič nehovorí. No aj naše televízne stanice uverejnili šot, ktorý informoval o jeho víťazstve nad americkou políciou. Dotyčný je totiž fotograf, no jeho špecializácia je aj na dnešnú dobu trocha šokujúca: je schopný presvedčiť značný počet ľudí, aby si ľahli nahí na vozovku amerických miest a potom ich fotografuje. Fotografia jednej nahej ženy, ak je vkusná, sa volá umelecký akt. Ak ide o dvojicu, či dokonca viac ľudí rôzneho pohlavia v provokujúcich pozíciách, nazýva sa to pornografia. Ako nazvať fotografie Spencera Tunicka, ktoré možno nájsť na internetovskej adrese www.hotwired.com/ retina/95/33/naked /index. html?

Čo znamená "radiačná hormézia", sa mi podarilo pochopiť až vďaka internetu. Niektorí vedci totiž tvrdia, že malé dávky rádioaktívneho žiarenia môžu mať pozitívne účinky na ľudské zdravie. Určite by krátka návšteva Černobyľu bola lacnejšia než návšteva kúpeľov v Jáchymove... Stovky webovských stránok, kde nájdeme objasnenie tohto efektu, možno nájsť na adrese www.altavista.com: hormesis.

Živú tarantulu som (našťastie) ešte nevidel. Kto sa o tomto mimoriadne škaredom a jedovatom pavúkovi chce niečo dozvedieť, odporúčam adresu hem.spray.se/minax. Obrázky na tejto adrese vo mne vyvolali neodolateľnú túžbu nikdy sa s týmto pavúčikom zoči-voči nestretnúť.

Hackerom sa podarilo zaútočiť na internetovskú stránku HZDS - www.hzds.sk. Hoci ju priamo nepozmenili, jej návštevníkov dočasne presmerovali na falošnú stránku zosmiešňujúcu toto hnutie.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984