Potešujúca ľudská slušnosť

Stačila malá chvíľka nepozornosti a na kúpalisku Rosnička synovi ukradli vak, kde mal on a jeho kamaráti nielen džínsy a tričká, ale aj doklady a kľúče. Je dovolenkové obdobie. To okrem iného znamená, že pracovníci väčšiny bratislavských kľúčových služieb boli na dovolenke.
Počet zobrazení: 981

Stačila malá chvíľka nepozornosti a na kúpalisku Rosnička synovi ukradli vak, kde mal on a jeho kamaráti nielen džínsy a tričká, ale aj doklady a kľúče. Je dovolenkové obdobie. To okrem iného znamená, že pracovníci väčšiny bratislavských kľúčových služieb boli na dovolenke. Naporúdzi bola aspoň tá, ktorej reklama neklamala a ukázalo sa, že je naozaj vždy k dispozícii. Pamätníci vedia, čo za bývalého režimu znamenalo stratiť doklady. Človeka čakala prinajmenšom týždňová tortúra. Stalo sa však čosi pre mňa neuveriteľné: nový občiansky preukaz vystavili na príslušnom oddelení polície na počkanie! Pri všetkých tých nervákoch čosi potešujúce.

Podobne hrejivý pocit vyvolala skutočnosť, že na pasovom oddelení prejavili rovnaké pochopenie. Lenže tá mýtická bytosť, ktorá má mať rohy, dlhý chvost a nemá nikdy spať, naozaj nespala. Medzi ukradnutými dokladmi bola aj zdravotná karta. V príslušnej zdravotnej poisťovni z nejakých dôvodov nefungoval počítač, vysvetlili to výmenou softvéru. Práve vtedy syn dostal vysoké horúčky. Lekárka musela predpísať drahé antibiotiká. V lekárni tiež prejavili pochopenie, liek vydali a nečakali na predloženie duplikátu zdravotnej karty. Jeden môj kolega zo štúdií prišiel o zdravotnú kartu takisto za podobných okolností a nemám chuť popisovať všetko, čo musel zažiť.

Dnešné časy sú už jednoducho také, že po prvom údere zvykneme čakať ďalšie a ľudské pochopenie nie je až takou samozrejmosťou. Takže ak naň človek natrafí, vie ho mimoriadne potešiť.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984