Teraz už viem

Počet zobrazení: 5351

Keď náš pán prezident oznámil, že nebude už v ďalších prezidentských voľbách kandidovať, ale o svojej politickej budúcnosti povie viac po tohoročných komunálnych voľbách, celkom som tomu nerozumel. Stále som si kládol otázku, čo majú komunálne voľby spoločné s jeho politickou budúcnosťou?

V týchto dňoch vyhlásila, samozrejme politicky nezávislá, akože občianska iniciatíva „Za slušné Slovensko“, že v komunálnych voľbách je pripravená podporiť nezávislých kandidátov, predovšetkým na posty primátorov a starostov. Samozrejme, žijeme v demokratickej krajine a je vecou každého slobodne sa rozhodnúť, koho podporí v akýchkoľvek voľbách. Tu však predsa len nejde o obyčajnú iniciatívu. Táto vznikla (aspoň som až doteraz tomu trošku veril) ako reakcia na brutálnu vraždu dvoch mladých ľudí a jej prvotný cieľ bol úplne iný ako ten dnešný. Tak nejako som to doteraz takto chápal. Na Slovensku určite nie je všetko o. k a treba veľa vecí napraviť, vylepšiť, zmeniť a, samozrejme, urobiť všetko preto, aby sa už takéto hrozné činy nikdy neopakovali. Myslím si, že s tým vedomím a s tou vierou vyšla väčšina ľudí do ulíc a na námestia.

Podľa posledných vyhlásení ľudí, ktorí organizujú tieto stretnutia a pochody, sa mi zdá, že vražda dvoch mladých ľudí bola len zámienkou, ako na seba upozorniť. Rád by som sa veľmi mýlil, ale dnes jednoducho musím spojiť vyhlásenie p. prezidenta, „že o svojej politickej budúcnosti sa rozhodne po komunálnych voľbách“ s poslednými vyhláseniami organizátorov iniciatívy „Za slušné Slovensko“. Naozaj skvele premyslené. Nezávislé Slovensko si takto cez podporu nezávislých kandidátov môže urobiť hodnoverný celoštátny volebný prieskum. Ak by uspeli s podporou nezávislých kandidátov, bude veľmi lákavé urobiť z nezávislej iniciatívy politický subjekt. A navyše, z mnohých nezávislých kandidátov by sa veľmi rýchlo mohli stať stranícki. Ak by to nevyšlo? Nič sa nedeje, bude sa zrejme pracovať na inom variante. Naozaj dobre premyslené.

Takže vážení a milí účastníci protestov „Za slušné Slovensko“ svojou ďalšou účasťou na týchto akciách už nebudete podporovať pôvodný zámer a myšlienky tejto iniciatívy. Z nezávislej a nepolitickej iniciatívy sa veľmi rýchlo stala iniciatíva politická s cieľom nielen podporiť nezávislých kandidátov v komunálnych voľbách, ale predovšetkým pripraviť politickú pôdu pre vstup do politiky pre nášho „politicky nezávislého pána prezidenta“. Žiaľ, aj takto sa dá chápať slušné Slovensko. No čo už. Na Slovensku je to už raz tak.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984