Reklama

Slavín, 9. mája 2015

Počet zobrazení: 4627

Videozáznam: Michael AugustínVyhlásenie
Národnej rady Slovenskej republiky
k 70. výročiu skončenia druhej svetovej vojny
a víťazstva nad nacizmom a fašizmom

Schválené Národnou radou Slovenskej republiky
uznesením zo 7. mája 2015 číslo 1715

Národná rada Slovenskej republiky považuje víťazstvo nad nacizmom a fašizmom v druhej svetovej vojne za najvýznamnejšiu udalosť v dejinách 20. storočia, ktorú je potrebné si s úctou a vďakou pripomínať.

Občania Slovenskej republiky si hlboko vážia obetu všetkých vojakov či partizánov a vyjadrujú hlbokú úctu všetkým žijúcim vojnovým veteránom, ktorí oslobodili naše územie od nacizmu.

Národná rada Slovenskej republiky vyjadruje úprimnú vďačnosť všetkým príslušníkom národov vtedajšieho Sovietskeho zväzu, ktorí priniesli najväčšie obete, ale aj príslušníkom ďalších národov a národností, ktoré prispeli k porážke nacizmu. Zároveň vyjadruje úctu aj všetkým civilným obetiam a s hlbokou ľútosťou si pripomína pamiatku všetkých obetí ideológie nacizmu, ktoré počas druhej svetovej vojny boli prenasledované.

Národná rada Slovenskej republiky vyzýva predstaviteľov európskych štátov, aby podporovali všetky kroky smerujúce k udržaniu mieru v Európe a aby mieru ako najvyššej civilizačnej hodnote podriadili všetky svoje slová, rozhodnutia a činy.
Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     

Blogy a statusy