Kam zmizli piloti z Bratislavy?

Počet zobrazení: 2825

Keby ste dnes na bratislavskom letisku hľadali s lupou a nebodaj aj s mikroskopom nejakého pilota, napriek tomu, že je tam plno hliníkových vtákov, nenájdete tam ani jedného pilota. Prečo? Lebo prebieha „pilotný“ projekt na Orave a v Bardejove.

Naozaj sa nechcem vysmievať z vážnej situácie v uvedených regiónoch a ani na celom Slovensku, ktorá sa nás všetkých vážne dotýka. Všetkých zdravotníkov a vojakov, ktorí tento ÚVODNÝ projekt realizujú často v ťažkých podmienkach, si vážim a ďakujem im. Snažia sa zachrániť to, čo niekto iný pred mesiacmi zanedbal a chce sa len týmto aktom za veľké peniaze akože ospravedlniť.

Ale vytáča ma ešte viac ako súčasné obmedzenia nízka jazyková úroveň nie novinárov (tých sme mali v minulosti – Štúr, Hurban, Vajanský, Clementis, Novomeský atď.), ale dnešných škrabákov, ktorí sa okolo médií či už papierových alebo elektronických obšmietajú bez najmenšej úcty k slovenčine a zamorujú tento priestor svojimi hlúposťami: pilotný projekt, outfit, brífing, kurzarbeit, vzácna nemoc, prišiel o dom vďaka požiaru a podobne...

Ak neveríte, tak si len pozrite správy o testovaní na Orave a v Bardejove... samé pilotné projekty. Ale koľko je tam pilotov a odkiaľ sa tam vzali? Jeden to zle preloží ako pilotný projekt namiesto úvodný alebo skúšobný projekt a všetci ostatní, akoby nemali schopnosť samostatného rozmýšľania, to donekonečna opakujú...

Skončite s tými pilotnými projektmi a hlúpymi výrazmi používanými len z pohodlnosti, prosím vás, majte trochu úcty k slovenčine, lebo pár slovenčinárov, ale aj tých, čo pracovne sledujú médiá z toho azda aj šľak trafí, alebo, ako sa u nás v Novohrade hovorí, zrádnik nás bude metať.

koroprasil843.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984