Ja nič, ja poslanec!

Počet zobrazení: 3099

Keď sasisti a kiskovci nad Kollárovou diplomovkou skandovali, aby nebol ako Danko a odstúpil, z médií sme sa po sto dňoch vládnej koalície dozvedeli šokujúcu novinku. Nahluchlý a zaťatý predseda parlamentu bol „v minulosti dobrým priateľom bratislavského podsvetia a zrejme pašoval drogy na Slovensko“. (dennikn.sk, 3. 7. 2020) Martin Shooty Šútovec upozornil statočných sasistov a kiskovcov na desivejšiu stránku problému. „Tu nejde o žiadny titul ani vzdelanie, ale o životný štýl, ktorý v civilizovanej spoločnosti má byť na okraji, a nie v strede. Pán premiér Matovič sa postavil do zástupu svojich predchodcov, ktorí podobnú luzu kryli a tá ich z vďačnosti držala pri moci.“ (www.1.pluska.sk, 2. 7. 2020) Posivený svedok však nezachytil ani zmienku o tom, že podnikateľ Boris Kollár si dovoľuje iba toľko, koľko vie o Igorovi Matovičovi, Richardovi Sulíkovi a Andrejovi Kiskovi. O ich nie vždy kóšer podnikaní či kontaktoch s Marianom Kočnerom alebo s jeho popradskými klonmi. Nie div, že koaličná štvorica väčšmi ako partnerov pripomína konkurentov, ktorí zo seba nespúšťajú oči. Mediálny odkaz proti mediálnemu odkazu, status proti statusu. „Politici SaS o výpadoch premiéra voči Sulíkovi: Berieme to s pokojom, hádam ho to prejde.“ (dennikn.sk, 11. 5. 2020) V duchu citovaného titulku nedramatizoval ani Boris Kollár. „Aj dýka do chrbta je len podpichovanie, novinári robia z komára somára.“ (Tamtiež.) Ako vo vojne gangov zahrmelo pri obsadzovaní postov prednostov 72 okresných úradov, ktoré si vyárendovali matovičovci. „Niektoré strany začali vyjednávať, že by chceli svojich nominantov upratať na okresné úrady. Keď som sa to dozvedel, buchol som po stole, že nič také nebude!“ (Pravda.sk, 9. 6. 2020)

Otvorené účty vo vládnej koalícii odhalil aj naznačovaný odchod kollárovcov do opozície. Podľa Borisa Kollára by sa nič nestalo, len „akurát sa naplní Sulíkov sen, keď hneď po voľbách utekal za Matovičom, aby urobil vládu bez Kollára“. (Tamtiež, 3. 7. 2020) Aj Andrej Kiska (Za ľudí) vtedy navrhoval, „aby sa s Kollárovou stranou vo vláde vôbec nerátalo.“ (aktuality.sk, 3. 3. 2020) Keď Juraj Šeliga (Za ľudí) počas parlamentnej debaty zaútočil na odvolávaného Borisa Kollára, odvolávaný Boris Kollár vytiahol daňové a pozemkové podvody jeho straníckeho šéfa Andreja Kisku. Posivený svedok v tom začul aj odkaz Igorovi Matovičovi: v prípade potreby by sme sa mohli vrátiť k tvojmu záhadnému predaju regionPress-u. V roku 2008 vlastnému zamestnancovi Pavlovi Vandákovi (parlamentné listy.sk, 5. 2. 2016) a v roku 2017 českej firme Z + H Press (finweb.hnonline.sk, 9. 11. 2017) Možno aj k 600 kilometrom za volantom, ktoré si denne absolvoval počas jedného roka, alebo ku kontaktom s naším spoločným známym Marianom Kočnerom... Ak europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová zhodnotila Kollárov prejav ako „pomyselné dno“ (Pravda, 8. 7. 2020), tak čím bolo vyjadrenie udatného kollárobijcu Ondreja Dostála (SaS)? „Nebudem hlasovať za odvolanie Borisa Kollára. Úprimnou snahou o vyvodenie zodpovednosti by bol dobrovoľný odchod z funkcie predsedu NR SR.“ (aktuality.sk, 7. 7. 2020) Statoční sasisti a kiskovci pred hlasovaním zdupkali, čím potvrdili Borisa Kollára vo funkcii. Ale protificovskú koalíciu nerozbili! O to falošnejšie vyzneli výzvy sasistky Jany Cigánikovej premiérovi Igorovi Matovičovi, aby zariadil Kollárov odchod z kresla druhého najvyššieho ústavného činiteľa SR. (Správy RTVdvojbodka, 7. 7. 2020) Ako keby premiér mohol rozbiť koalíciu... Úprimnejšia bola jej stranícka kolegyňa Anna Zemanová: „Pre SaS je to uzavretá záležitosť. Verím, že teraz už sa začneme venovať plneniu programového vyhlásenia vlády a zásadným veciam pre Slovenskom.“ (topky.sk, 8. 7. 2020)

Posivený svedok sa len pýta, prečo so sľubovanou zmenou Slovenska nezačali skôr? Prečo sa koaliční poslanci rozkričali NIE SME AKO ONI! až nad Kollárovou diplomovkou? Kde boli, keď minister zdravotníctva prepúšťal riaditeľov nemocníc a nahrádzal ich sebe blízkymi ľuďmi? Prečo si ho nepozvali do svojich poslaneckých klubov na grilovanie ako Kollára? Prečo mlčali, keď minister hospodárstva dosadil na čelo Hlavného banského úradu svojho človeka? Odbornosť nadovšetko už neplatí? Nezbuntošila ich ani náhla názorová zmena OĽaNO na výber prednostov 72 okresných úradov? „Pôvodný zámer zorganizovať transparentné výberové konania padol. Dôvod? Lebo by v nich uspeli predstavitelia Smeru s dlhoročnými skúsenosťami z obdobia, keď boli vo funkciách.“ (slovensko.hnonline.sk, 19. 6. 2020) Nezarazil ich vzťah ministerky kultúry k Matici slovenskej? „Ak chce MS naďalej rátať s peniazmi od štátu, mala by sa zbaviť nacionalizmu, z jej novín musia zmiznúť konšpirácie...“ (dennikn.sk, 18. 6. 2020) Vedia, že MS podobné značkovanie už zažila? „Komunistický vodca (prezident Antonín Novotný – pozn. aut.) v auguste 1967 obvinil zástupcov MS z buržoázneho nacionalizmu.“ (ČTK, 24. 8. 2007) Ak im ide o obnovu právneho štátu, nemali by upozorniť premiéra, že isté výroky mu do úst nepatria? „Fico by mal už len byť ticho, šuchať nohami a čakať, kedy mu na dvere zaklope NAKA. Napáchal zločiny a mal by byť postavený pred spravodlivosť.“ (dennikn.sk, 2. 5. 2020) Naozaj im neprekáža, že parlamentná a vládna moc až priveľmi zasahujú do nezávislého súdnictva ako do tretieho piliera štátnej moci? Alebo ani nepostrehli, že pri tom miništrujú?

Pani europoslankyňa, posivenému svedkovi sa zdá, že spod kollárovského „pomyselného dna“ preráža nepomyselná stoka. Ešteže sme neodhodili rúška!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984