Vytrhnuté z Internetu

Na adrese nb.vse.cz/~ptak/kc.htm nájdeme obrázok českej svätováclavskej koruny, patetické heslo "Bůh, král a otčina!" a informáciu, že ide o stránku českých monarchistov. Okrem bežných informácií, ktoré obsahujú všetky stránky politických strán a hnutí, ako je program, stanovy a kontaktné adresy, obsahuje otvorený list herca Wimmera českému prezidentovi Havlovi.
Počet zobrazení: 1164

Na adrese nb.vse.cz/~ptak/kc.htm nájdeme obrázok českej svätováclavskej koruny, patetické heslo "Bůh, král a otčina!" a informáciu, že ide o stránku českých monarchistov. Okrem bežných informácií, ktoré obsahujú všetky stránky politických strán a hnutí, ako je program, stanovy a kontaktné adresy, obsahuje otvorený list herca Wimmera českému prezidentovi Havlovi. V ňom sa okrem iného vyslovuje požiadavka zákazu Komunistickej strany Čiech a Moravy. Pokiaľ ide o kandidátov na českú korunu, podľa monarchistov má terajší český prezident vážny nedostatok, chýba následník trónu. Neviem, ale možno práve táto okolnosť vysvetľuje, prečo Václav Havel svojho času oznámil verejnosti, že sa maximálne usiluje, aby mal potomka. Pripomínam, že Wimmer je známy komik, a preto jeho výrok na záver otvoreného listu "Už mám dost toho vychechtaného Kocourkova!" má obzvláštne čaro. Mimochodom, českí monarchisti si to ešte nevyskúšali v parlamentných voľbách, nakoľko národ Josefa Švejka sotva túži, aby na staroslávnych Hradčanoch znova sídlil český kráľ.

Aby som niečo české pochválil: ČTK má na internete vynikajúci denník České noviny, adresa: www.ceskenoviny.cz. Táto stránka vie využívať najväčšiu výhodu internetu - pohotovosť. Okrem informácií o aktuálnych udalostiach poskytuje aj širšie informácie, napríklad (v súvislosti so zemetrasením v Turecku) prehľad najväčších zemetrasení alebo tu nájdeme podrobné informácie okolo kauzy súkromnej televízie Nova. Veľmi informatívna je aj časť týkajúca sa zahraničia. Možno sa mi raz splní krásny sen a TASR bude vydávať internetovské Slovenské noviny.

Na adrese stránky, ktorú vytvorila americká univerzita v Berkeley sunsite.berkeley.edu/London/ nájdeme informácie o americkom prozaikovi, ktorý je predovšetkým známy románmi Volanie divočiny, Morský vlk, Biely tesák či Martin Eden. Menej je už známe, že dospel k socialistickým názorom. Bol som preto veľmi zvedavý či na stránke nájdem jeho román Železná päta, kde Jack London popisuje, ako USA nastolili na celom svete reakčnú diktatúru. Na stránke som našiel všetky Londonove romány, poviedky a veľa časopiseckých článkov. Je tu aj dôkladná biografia, stovky fotografií a odkazy na iné webovské stránky, ktoré sa venujú tomuto spisovateľovi.

Ten, kto ešte nepozná znenie Všeobecnej deklarácie ľudských práv, môže ho v 266 jazykoch sveta nájsť na adrese www.unchr.ch/udhr/navigate/alpha.htm. V roku 1948 proti tomuto textu v OSN hlasoval ZSSR so svojimi spojencami, Juhoafrickou republikou a Saudskou Arábiou. Dnes však by bolo treba pripomenúť, že tento dokument za ľudské právo považuje aj právo na prácu a zakladanie odborových organizácií.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984