Stalo sa

Predstavitelia KDH prišli necelý rok pred parlamentnými voľbami s tolerančnou zmluvou a veria, že po voľbách budú mať takú silu, aby vláda bez HZDS-ĽS mohla vzniknúť len podľa predstáv kresťanských demokratov. Alebo povedané inými slovami: "Čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo."
Počet zobrazení: 956

Predstavitelia KDH prišli necelý rok pred parlamentnými voľbami s tolerančnou zmluvou a veria, že po voľbách budú mať takú silu, aby vláda bez HZDS-ĽS mohla vzniknúť len podľa predstáv kresťanských demokratov. Alebo povedané inými slovami: "Čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo."

Podpredseda hnutia Vladimír Palko prirovnal zostavovanie vlády k nakrúcaniu filmu v Hollywoode, kde sa nikdy nenvyrábajú pokračovania priemerných filmov. Ako príklad úspešných pokračovaní uviedol filmy o Rambovi. Film v podaní ich vlády by zrejme niesol názov "Posledná bosorka II".

Delegáti 6. snemu Slovenskej národnej mládeže veľkou väčšinou odhlasovali rozchod s Annou Malíkovou a jej SNS a rozhodli sa, že prejdú k Slotovej Pravej SNS. Nechcem nič hovoriť, ale lepší príklad na príslovie "Spadli z blata do kaluže", by sa asi ťažko našiel.

Prezident Rudolf Schuster sa počas návštevy Ruska stretol aj s hlavou pravoslávnej cirkvi, moskovským a ruským patriarchom Alexijom II. Niekoľko dní predtým navštívil pápeža Jána Pavla II, teraz je na rade Dalajláma.

Slovenský prezident absolvoval v Rusku aj svoju prvú návštevu Vladimira Putina, s ktorým sa zhodli na tom, že naše bilaterálne vzťahy nie sú zaťažené nijakými problémami, a ktorého zároveň pozval na oficiálnu, prípadne aj neoficiálnu návštevu Slovenska. Je fakt, že ruský prezident ešte preslávenú drienkovicu neochutnal.

V súvislosti s tým, že zrejme nie všetci politici mali možnosť byť v sprievode slovenského prezidenta v Rusku, sa predseda Pravej SNS vyjadril, že nie je typ, ktorý by sa chcel silou-mocou natlačiť do lietadla. Myslím si, že je nám všetkým veľmi dobre známe, že jeho špecializáciou sú najmä tanky.

Český mediálny magnát Vladimír Železný predstavil inovovanú podobu televízie Global s novou grafikou, novými televíznymi tvárami i novým názvom, pričom však s úsmevom poznamenal, že to nebude žiadna Grófka, či Veľkovojvodkyňa. Ešteže tak. Lebo dve šľachtičné by boli aj na slovenského televízneho diváka priveľa.

V súvislosti s hodnotiacimi správami Európskej komisie Ján Figeľ vyhlásil, že Slovensko nie je ani Malta ani Cyprus, ale nepatrí ani medzi pobaltské krajiny a je porovnateľné so svojimi susedmi. Najhoršie na tom však je, že už ani v tom futbale by sme pravdepodobne Maltu a Cyprus neporazili.

Rudolf Schuster navštívil okrem Ruska aj Kazachstan, kde sa stretol s prezidentom Nazarbajevom, niekdajším komunistickým funkcionárom a neskorším horlivým zástancom ekonomických reforiem. Vyjadril sa o ňom ako o svojom dobrom priateľovi. Sledujúc pozorne vývoj prezidenta Nazarbajeva sa o tom nedá ani na chvíľku pochybovať.

Podľa amerického ministra obrany je pravdepodobné, že sa bin Ládin pokúsi vrtuľníkom odletieť na nejaké malé letisko, kde na neho čaká lietadlo. Na to, aby si robil, čo chce, má totiž dosť peňazí. Vyzerá to tak, že už aj Američania budú mať svojho Ivana Lexu.

Po tom, čo sa americký a ruský prezident presunuli z Washingtonu na Bushov ranč do texaského Crawfordu, pozorovatelia predpovedajú, že ani tam sa im nepodarí prelomiť nezhody ohľadom amerického systému protiraketovej obrany. No nie každý politik je ochotný bežať Newyorský maratón.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984