Vytrhnuté z internetu

Jednou z najpopulárnejších arabských televíznych staníc je katarská Al-Džezajra. Bol som zvedavý, či má aj svoju webovskú stránku. Preto som si vyťukal adresu www.al-jazeera.com. Na tejto adrese sa skutočne nachádza sajt tejto veľmi dobre informovanej televíznej stanice.
Počet zobrazení: 961

Jednou z najpopulárnejších arabských televíznych staníc je katarská Al-Džezajra. Bol som zvedavý, či má aj svoju webovskú stránku. Preto som si vyťukal adresu www.al-jazeera.com. Na tejto adrese sa skutočne nachádza sajt tejto veľmi dobre informovanej televíznej stanice. Má však povestnú "chybičku krásy". Hoci som na stránke videl obrázky pochádzajúce s najväčšou pravdepodobnosťou z Kábulu, text je výlučne v arabčine. Vari tvorcovia tejto stránky nemajú ani potuchu o záujemcoch aj z iných kútov sveta?

Český ľavicový denník Právo má svoj vlastný spravodajský web. Bol spustený nedávno a mal by vraj byť pohotovejší než ČTK. Jeho adresa je www.flashnews.cz. Keď som si chcel toto tvrdenie overiť, pozrel som sa na túto webovskú adresu, či je na nej informácia o voľbe nového predsedu SDĽ. Posledná zmienka na webe bola v súvislosti s chorobou BSE na Slovensku. Keď som si však našiel adresu informačného serveru ČTK www.ceskenoviny.cz našiel som nielen niekoľko správ, ale už aj komentár o pomeroch v SDĽ. Podľa všetkého druhá adresa prináša nové správy nepretržite. Práve České noviny sa stali obeťou údajne slovenskej hackerskej skupiny Binary Division. Agentúra ČTK následne obvinila zo spojenia s hackermi nezávislý server Underground.cz.

Existujú, samozrejme, i slovenské adresy informačných serverov, ako napríklad www.netnews.sk. Nájdeme tu nielen informácie z oblasti politiky, zábavy, športu, kultúry, mobilov a internetu, ale aj zoznam všetkých e-mailových adries poslancov nášho parlamentu.

Sneh sa už zjavil i v našich horách. Kto sa chystá lyžovať, potrebné informácie z najdôležitejších lyžiarskych stredísk u nás nájde na adrese www.skonline.sk/lyzovanie.html.

Pôvodcovia nového slovenského internetového časopisu Pravé spektrum na adrese www.pravespektrum.sk si myslia, že v slovenskej tlači je pravicový politický názor veľmi ojedinelý, dokonca aj v tých médiách, ktoré sa za pravicové považujú. Máme tak možnosť zistiť, kde sa to "pravé" naozaj nachádza.

Na adrese www.im3K.sk si môžeme stiahnuť veľmi užitočný slovenský program. Keď si ho nainštalujeme, umožní nám kontrolu nad tým, koľko nás stojí pripojenie sa na internet, ak sa naň pripájame prostredníctvom telefónu a modemu. Naviac si môžeme synchronizovať časový údaj, ktorý je v našom počítači s presným časovým serverom. Program si možno skúšať 30 dní a potom treba zaplatiť poplatok 100 Sk, čo je vcelku prijateľná suma.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984