vytrhnuté z internetu

Každej leteckej katastrofe venujú najmä televízne stanice mimoriadnu pozornosť. Takže každý, kto cestuje lietadlom, si podvedome kladie otázku: spadnem, alebo nespadnem? Po anglicky to znie asi „Am I going down?" Taký istý názov má sajt www.amigoingdown.com. Funguje veľmi jednoducho. Vyplníte niekoľko koloniek s otázkami.
Počet zobrazení: 907

Každej leteckej katastrofe venujú najmä televízne stanice mimoriadnu pozornosť. Takže každý, kto cestuje lietadlom, si podvedome kladie otázku: spadnem, alebo nespadnem? Po anglicky to znie asi „Am I going down?" Taký istý názov má sajt www.amigoingdown.com. Funguje veľmi jednoducho. Vyplníte niekoľko koloniek s otázkami. Ak napríklad cestujete v októbri z Prahy do Londýna a využijete služby spoločnosti British Airways a typ lietadla bude Boeing 737, ktorý sa na tejto linke zväčša používa, tak pravdepodobnosť pádu bude jeden k stodesiatim miliónom. Ak by ste však chceli letieť v januári na linke Moskva - Kyjev indickou leteckou spoločnosťou a navyše indickým lietadlom, pravdepodobnosť vašej nehody bude jedna k dvestotrinástim tisícom. Lenže, svojho času som tu uvádzal sajt, ktorý mal vyrátať, nakoľko vás vaša láska miluje. Nakoniec aj tento sajt je iba štatistika...

Súčasné vysielanie slovenského i českého rozhlasu mi pripomína to bývalorežimové tým, že sa v ňom prakticky nevyskytujú pesnička Karla Kryla. Aj dnes žalujú a znepokojujú. Na adrese www.jikos.cz/kryl možno nájsť hádam najúplnejšiu internetovskú stránku, venovanú tomuto bardovi. Mohli by sme o nej dokonca hovoriť ako o „polooficiálnej", súhlas s uverejnením Krylových textov na sajte údajne dala jeho bývalá manželka Marlene. Nájdeme tu skoro všetky Krylove texty, dokonca aj s gitarovými akordmi.

Stihlo vás také nešťastie, že sa ráno nemôžete v zrkadle pozerať na svoju tvár, pretože sa vám zdá, že je mimoriadne škaredá? Na adrese www.uglypeople.com nájdete katalóg škaredých tvárí, takých škaredých, že tá vaša je určite krajšia. Treba však upozorniť, že pohľad na niektoré tváre na tejto internetovskej stránke je naozaj drastický. Ale o to predsa ide - potešiť tých zakomplexovaných.

Ak bude táto iniciatíva úspešná, tak príslušenstvom k vášmu počítaču bude nielen počítačová myš, ale aj počítačová mačka. Podrobnejšie informácie sú na adrese www.getcat.com. Počítačová mačka je čítačka čiarových kódov. V každej civilizovanejšej krajine na obale kvalitnejšieho výrobku má byť i čiarový kód. Čítačka by pomocou softwaru zistila internetovskú adresu výrobcu. Môže vám však napadnúť, že počítačová mačka nie je zadarmo. Háčik spočíva v tom, že v USA je zadarmo aj počítačová mačka, aj príslušný software. Všetko funguje na princípe Zlatých stránok, kde telefónny zoznam tiež dostaneme zadarmo. Nám, Európanom, zostáva iba čakať, až táto vymoženosť (nielen počítačová mačka, ale aj jej hardware a software zadarmo) k nám dorazí. Potom bude môcť e-mailom vynadať výrobcovi nechutnej sáčkovej polievky, alebo si nájsť manuál nejakého výrobku, ktorý vám v predajni nepribalili.

Jeden z obhajcov Ivana Lexu JUDr. Juraj Trokan uverejňuje na adrese www.ak-trokan.sk argumenty, ktoré majú dokazovať nevinu jeho mandanta. Hlavným argumentom má byť jednak Mečiarova amnestia a spochybňovanie obvinení, ktoré sa voči Lexovi vznášajú. Naozaj, na internete je možné všetko... Peter Greguš

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984