Reklama
Reklama

Každá strana začína sľubmi

Aj minulý týždeň znamenal zmeny na našej politickej scéne. Čoraz viac sa aj začínajú ozývať hlasy, že niektorí politici sú tu už pridlho. Mnohých si pamätáme z novembrových tribún, iných ešte spred novembra.
Počet zobrazení: 881

Aj minulý týždeň znamenal zmeny na našej politickej scéne. Čoraz viac sa aj začínajú ozývať hlasy, že niektorí politici sú tu už pridlho. Mnohých si pamätáme z novembrových tribún, iných ešte spred novembra. Veď aj Pavol Rusko nám v nedeľu na televíznych obrazovkách priznal, že slová ako politik či podnikateľ sa už dnes berú ako nadávka. Svoje pôsobiská o. i. vymenili aj Ivan Mikloš a Jirko Malchárek. Prvý po svojich nenaplnených ambíciách v Demokratickej strane prešiel do Dzurindovej SDKÚ. Nečudo, keďže táto strana je na tom s preferenciami predsa len lepšie. I keď vicepremiér pre ekonomiku priznal, že sa rozhodoval medzi SDKÚ a odchodom z politiky. A pritom patrí do mladšej generácie. Je však pravičiar, s kontaktmi medzi finančníkmi, takže určite by nemal problém sa ďalej uplatniť. A o platoch finančníkov, ako aj manažérov je známe, že sa pohybujú v stotisícových sumách.

Malchárek na to išiel premyslene. Preferencie SOP sa totiž v poslednom čase pohybujú okolo dvoch percent. Automaticky to znamená, že do parlamentu by sa jej predstavitelia v budúcom volebnom období v roku 2002 dostali len veľmi ťažko. A automobilový pretekár je predsa mladý, ambiciózny politik. Poobzeral sa teda po lepšom. Ale svoj odchod z SOP predsedovi strany oznámil iba niekoľko dní pred prvou tlačovou konferenciou Ruskovej strany. Dovtedy asi premýšľal. Tak či onak, teraz je opäť v politickom subjekte, ktorý nemá účasť v parlamente pre budúce volebné obdobie isté.

ANO - Aliancia nového občana je názov centristicko-pravicovej strany bývalého generálneho riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska. Aj on prišiel s myšlienkou, ktorú sme už mnohokrát predtým počuli - chce totiž priniesť nové tváre, ľudí, ktorí doteraz v politike nepôsobili, ale sú finančne úspešní v iných oblastiach. Tým hádam chce občanom ukázať, že sa títo ľudia nechcú v politike "nabaliť". Medzi novými tvárami sa objavila aj reportérka Eva Černá. Tá síce nie je nová, lebo je už cez obrazovku vlastne "okukaná", no pozná problémy občanov. Uvidíme, či na ne nezabudne teraz v politike, kde by mohla viac prispieť k ich riešeniu. Takisto pre televíznych divákov nie je celkom neznámy komentátor a šéf spravodajstva TV Markíza Ľubomír Lintner. Napriek tomu sa v nedeľňajších televíznych správach líder Smeru nechal počuť, že Rusko vlastne ukradol jeho myšlienku o strane nových tvárí. Robert Fico asi urobil chybu, že si ju nedal patentovať.

Osobne ma v prípravnom výbore Ruskovej strany prekvapil futbalista Dušan Tittel. Podľa posledných informácií totiž viac uvažoval o trénerskej dráhe. Takto sa teda v ANO stretli tri športové osobnosti, Malchárek - automobilový pretekár, Tittel - futbalista, Stanislav Kropilák - basketbalista a Anton Danko - hokejový rozhodca. Aspoň ruskovcom nedôjde dych. A Tittel pri tejto príležitosti vytiahol aj svoj titul inžiniera. Pamätám si, ako pred niekoľkými rokmi, vtedy v pozícii hráča Slovana Bratislava (bolo to v čase napätých športových vzťahov medzi týmto mužstvom a Spartakom Trnava) vyhlásil, že slovanisti vyhrajú ligu o desať bodov pred spartakovcami. Ak sa tak nestane, verejne sa ospravedlní. Dušan Tittel vtedy svoje slovo dodržal. Uvidíme, ako sa mu to bude dariť v politike.

Na nedeľňajšej nóblesnej tlačovke v hoteli Devín padlo sľubov viac aj z úst Pavla Ruska, napríklad i ten, že Markíza nebude vo svojich správach preferovať ANO, skôr naopak, lebo by to bolo antiproduktívne. O niekoľko hodín sa na teletexte tejto súkromnej televízie objavil text o spomínanom brífingu na šesť pokračovaní. Novoročný prejav prezidenta SR svojho času odbavili dvoma pokračovaniami...

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon
     
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama