Stalo sa

Vo svojom prvom príhovore k národu z pozície prezidenta sľúbil George Bush junior Amerike jednotu. Vzhľadom na zloženie vyše 20 tisíc demonštrantov, medzi ktorými boli anarchisti, odporcovia globalizácie a nespokojní voliči, sa zdá, že zatiaľ sa mu podarilo zjednotiť iba svojich odporcov.
Počet zobrazení: 963

Vo svojom prvom príhovore k národu z pozície prezidenta sľúbil George Bush junior Amerike jednotu. Vzhľadom na zloženie vyše 20 tisíc demonštrantov, medzi ktorými boli anarchisti, odporcovia globalizácie a nespokojní voliči, sa zdá, že zatiaľ sa mu podarilo zjednotiť iba svojich odporcov.

Predseda SDSS Jaroslav Volf si myslí, že k jednotnému ľavicovému subjektu pod líderstvom SDĽ sa postupne pridá aj rozhodujúca časť SOP. Presne ako hovorí moderátor televíznej súťaže Milionár: "Jedna nula neznamená nič".

Robert Fico odmieta akúkoľvek ideologizáciu strany a pripúšťa, že po voľbách vzniknú prirodzené prúdy, ktoré budú Smer niekam tlačiť. A čo tak smerovanie typu: "Najväčší prúd som ja"?

Svoje rozhodnutie nekandidovať na februárovom kongrese za predsedu DS odôvodnil Ján Langoš tým, že nejde iba o osobný záver, ale aj o osud občianskej pravice na Slovensku. Páči sa mi, že pochopil, ako môže občianskej pravici na Slovensku najlepšie pomôcť.

Jozef Grapa odstúpil z funkcie ústredného tajomníka HZDS-ĽS, keď jeho abdikácii predchádzala dlhodobá dovolenka. Myslím si, že aj pán predseda hnutia by si nejakú tú dlhšiu dovolenku zaslúžil.

Predseda Smeru Robert Fico si myslí, že ruskí partneri vnímajú jeho stranu ako perspektívnu politickú silu, ktorá s veľkou pravdepodobnosťou vstúpi do novej vlády SR. Len neviem, či si ruskí partneri uvedomili fakt, že aj Coca-cola má obmedzenú záručnú dobu.

Predseda SDĽ Jozef Migaš vyhlásil, že v čase, keď prebiehali rokovania medzi SDSS a SOP, na Volfa s Hamžíkom vôbec nežiarlil. Ja sa však obávam toho, aby už dvakrát ohrdnutý Hamžík nespravil z nešťastnej lásky nejakú hlúposť.

Gabriel Eichler, ktorý počas valného zhromaždenia rezignoval na pozíciu predsedu predstavenstva a prezidenta VSŽ, venoval jednému drobnému akcionárovi dolár ako suvenír. Nie je to síce veľa, ale nejako ten príliv zahraničného kapitálu musí začať.

Člen predsedníctva SOP Anton Železník pripustil istú nervozitu v členskej základni strany a tiež to, že SOP-ke chýba jasné smerovanie. To ja ho zase vidím úplne jasne. Von z parlamentu.

Komisára EÚ pre rozširovanie Güntera Verheugena bude vraj počas jeho návštevy na Slovensku sprevádzať po regiónoch osobne Mikuláš Dzurinda, pričom mu chce dokázať, že na Slovensku nemôže byť ani reči o rasovej neznášanlivosti. Zato o tej politickej by sa dali napísať celé romány.

Clintonov minister obchodu Norman Mineta bude vykonávať v kabinete Georga Busha funkciu ministra dopravy, pričom vraj vyhlásil, že neexistujú demokratické alebo republikánske diaľnice. Veru, aj u nás majú jednotné pomenovanie: Mečiarove.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984