Reklama
Reklama

Archív článkov

Posledný sovietsky prezident Michail Gorbačov nedávno pripomenul situáciu, ktorá sa odohrala pred rozmiestnením rakiet SS-20. Do kancelárie za Leonidom Brežnevom prišiel minister obrany Ustinov so slovami: "Naše rakety sú zastaralé a máme už moderné, tak prečo ich nevymeniť?"

Ako spomína Gorbačov, pri jedinom rozhovore sa rozhodlo o spustení...

Ťažko určiť, pre koho bol 13. február 2001 smolným dňom. Pre 56-ročného českého TV-magnáta Železného, alebo pre 55-ročného amerického podnikateľa Laudera?

Medzinárodná arbitráž v Amsterdame rozhodla: Vladimír Železný musí Ronaldovi Lauderovi a jeho spoločnosti CME vrátiť 23 miliónov dolárov (s úrokmi a ďalším presahuje táto čiastka 1 miliardu Kč), ktoré...

Predčasné parlamentné voľby u našich severných susedov sú zažehnané. Rozhodol o tom poľský Sejm, keď odhlasoval rozpočet na tento rok. Umožnila to dohoda bývalých koaličných partnerov - Volebnej akcie Solidarita (AWS) premiéra Buzeka a Geremkovej Únie slobody (UW).

Zatiaľ čo pravica označila toto rozhodnutie za múdre a dobré pre Poľsko, vodca silnej...

Keď v roku 1991 Moldavsko vyhlásilo samostatnosť, veľa sa písalo o tom, že ho čaká podobný osud ako bývalú Nemeckú demokratickú republiku. Identita miestnych obyvateľov, vrátane dvojtretinovej väčšiny - Moldavcov - má inú podobu, ako sa na prvý pohľad zdá.

Podpísala sa na nej pestrá história, zmeny štátoprávnych postavení a geopolitické vplyvy. Postupné...

Kategória