Vôbec nie mimochodom 2, Pomočené slovenské dejiny

Počet zobrazení: 2902

Jozef Schwarz
Môj priateľ si prečítal v najnovších Bratislavských novinách príspevok Štefana Holčíka ktorému zásadne prekáža možnosť umiestniť súsošie Cyrila, Metoda, Gorazda na mieste zasypaných verejných záchodov na Hurbanovom námestí a napísal poznámku s ktorou sa plne stotožňujem.

Jeho názor nasleduje.

Poznámka k článku Štefana Holčíka Verejné záchody majú byť prístupné (Bratislavské noviny 22.11.2012):

Čo sa to deje so slovenskými historikmi? Po odborníčke na konských vtákov tu máme odborníka na verejné záchody. Len aby zopsul názor na umiestnenie súsošia svätých, musel sa potrápiť s napísaním pojednania o histórii bratislavských verejných záchodov. Toľko vedeckého bádania kvôli malému odstavčeku na konci článku. Je to známy bojovník proti do neba volajúcim nepravostiam – bol proti vráteniu názvu Most SNP, vraj sa tým SNP zbytočne glorifikuje, rozčúlilo ho umiestnenie Svätopluka na hrade a teraz mu tečú nervy z iného dôvodu.

Odborníčka na konských vtákov určite neštudovala veterinu, ba ani hnojarinu v Nitre, takže tie svoje vedomosti môže mať len z autopsie. Aj to je lepšie, ako by si to mala vycucať z prsta. No a István predsa skúma uvedený vedný odbor od čias, keď prestal nosiť plienky. Aj on hľadajúc po Bratislave verejné záchodky si musí držať ruky v rozkroku? A nemusel by, keby miesto súsošia tam opäť postavili toto prepotrebné chýbajúce zariadenie. Potrebuje to tento človek s úžasným citom pre historický urbanizmus. A ten cit môžu mať len niektorí, povedal by som, že vyvolení.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984