Reklama
Reklama

V tomto prípade
už nejde o Sputnik V

Počet zobrazení: 841

To, čo vystrojil dnes I. Matovič v Budapešti, je jednoducho neprijateľné. Išiel vraj rokovať s maďarským ministrom zahraničných vecí Szijjartóom a premiérom V. Orbánom o ruskej vakcíne Sputnik V. Avšak na rokovanie so sebou si nevzal nikoho kompetentného z odboru, ale predstaviteľa maďarskej iredentistickej politiky vo svojom hnutí Gy. Gyimesiho. O čom vlastne potom rokoval bývalý slovenský premiér s čelnými predstaviteľmi Maďarska, keď sa na rokovaní nemohli zúčastniť zástupcovia slovenskej diplomacie? Je predsa psou povinnosťou reprezentanta štátu zobrať si na rokovania s predstaviteľmi cudzej mocnosti zástupcu slovenskej diplomacie, aby bolo jasné, že pri rokovaniach s cudzou mocou sa bude rokovať v súlade so záujmami Slovenskej republiky. Odmietnutie účasti slovenskej diplomacie na rokovaní s partnerom, ktorý dlhodobo presadzuje svoje záujmy na slovenskom území v rozpore so slovenskými štátnymi záujmami a prizvanie si človeka, o ktorého lojalite k Slovenskej republike možno silno pochybovať, preto vytvára silné podozrenie, že rokovania neboli o vakcínach!

Maďarsko-slovenské vzťahy sú veľmi dôležitá súčasť slovenskej národnej politiky a Maďarsko sa niekoľkokrát postaralo o to, že Slováci a Slovensko sa dostali do problémov. Preto je na decimálnych váhach treba zvažovať každý krok, každé opatrenie, ktoré sa v nich prijme, aby sme sa nedostali opäť do problémov. Dnešné, z hľadiska záujmov Slovenskej republiky doslova vyčíňanie I. Matoviča v Budapešti hádam už napĺňa skutkovú podstatu konania, aby začali zodpovedné orgány konať! Rozvrat Slovenskej republiky nemôže byť cenou za niečo, čo sa nám okamžite môže zdať užitočné!

Okrem iného, o čom nevieme, lebo tam nikto nezávislý nebol, I. Matovič spochybnil zodpovedajúce orgány Slovenskej republiky v prospech orgánov cudzieho štátu. A tu by už mala konať pani prezidentka, premiér vlády Slovenskej republiky i predseda parlamentu. Nedajme si rozvrátiť náš štát nezodpovedným konaním, nech sa deje pod akýmkoľvek heslom.

(Status na FB 9. 4. 2021)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy