Reklama
Reklama

Robert Hajšel: Štiavnica si pripomenula svoju slávnu históriu a uctila si ťažkú prácu baníkov

Počet zobrazení: 351

Bolo mi cťou a veľkým potešením opäť sa po dvoch rokoch zúčastniť na dnešnom slávnostnom zasadnutí zastupiteľstva mesta Banská Štiavnica, tejto – konečne objavenej a priznanej – perly našich miest na Slovensku.

Aj keď už po druhý rok nemôžu oslavy Dňa baníkov, geológov, hutníkov a naftárov vyvrcholiť tradičným večerným salamandrovým sprievodom, išlo o podujatie, ktoré muselo pohladiť každú ľudskú dušu.

Mal som tú česť podieľať sa na odhaľovaní kópie historických insígnií a robilo mi to obrovskú radosť, keďže od útleho detstva predstavovali kladivko a želiezka hrdosť a spomienku na moje rodné mesto.

Baníkom bol aj jeden z mojich starých otcov a ja sa aj svojou činnosťou najmä cez výbor pre priemysel a energetiku snažím v europarlamente hájiť záujmy všetkých baníkov, hutníkov a pracovníkov ťažobného priemyslu na Slovensku.

Som veľmi rád, že mesto na čele s primátorkou Nadeždou Babiakovou v rámci každoročného oceňovania ľudí, ktorí sa zaslúžili o rozvoj nášho mesta, uctilo hlavne obvodných lekárov, ktorí posledný rok stáli aj bez skutočne prínosných liečebných protokolov v prvej línii v boji proti ochoreniu COVID-19.

Tentoraz ma potešilo aj uvedenie novej známky do života s motívom našej slávnej, aspoň v strednej Európe najväčšej a isto najkrajšej Kalvárie pri príležitosti 270.výročia posviacky tohto historického komplexu.

Prajem Vám všetkým krásny večer, či už ste v Štiavnici alebo kdekoľvek ide vo svete.

foto_hajsel_fb392209.jpg

(Status na FB 10. septembra 2021)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy