Reklama
Reklama
Počúvanie je nové čítanie

Pohoda Kiska: Prevziať moc

Počet zobrazení: 4507

Priatelia, už som nechcel počas leta písať, hodnotiť, napokon veď nastal čas dovoleniek (aj ja sa chystám na relax), ale nedá mi, prepáčte, musím zareagovať na nedávnu Pohodu a vyjadrenia pána prezidenta A. Kisku.

Vyprovokoval ma k tomu verejný atak na kolegu poslanca NR SR Ľ. Blahu, ktorého vraj sa rozhodli „demokrati“ systematicky verejne, slovne, lynčovať. A to tí, ktorí sa vraj hlásia k „tolerancii a slušnosti“. O liberalizme nehovorím, ten majú len ako pozlátku. Prepáčte mi však, že poslednú verejnú výzvu na kolegu poslanca Ľ. Blahu, kvôli slušnosti, nemôžem citovať.

Nuž kto teda šíri na Slovensku nenávisť a kádrovanie? Tzv. intelektuáli, ktorí nikdy nemali svoj vlastný názor, len opakujú načítané a vypočuté state, ideologické floskule, tak ako v minulosti, po Februári 1948, na začiatku 50.rokov minulého storočia, to boli mnohí predstavitelia mladej generácie, najmä zmanipulovaní študenti v hnutí „Mládež vedie Brno“. Tí starší, nielen prenasledovaní, si iste pamätajú a mladým odporúčam si to doštudovať! A tomuto všetkému napomáhajú, doslovne iniciujú formovanie takéhoto prostredia, niektoré printové médiá (najmä Sme, Denník N, Trend a Týždeň) a elektronické médiá, a ako ináč, pridávajú sa aj vraj avantgardní i poblúdení umelci. Toto treba verejne odsúdiť.

A k ním sa pripája pán prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska spolu so svojimi mediálnymi poradcami; napokon pán prezident len číta a interpretuje názory svojich chlebodarcov a poradcov. Na Pohode prezident horlí, že vraj treba prevziať moc, podobnosť v rétorike politikom na počiatku totalitných režimov, nie je zrejme vôbec náhodná. Vraj treba Slovensku vrátiť to, čo si zaslúži, a prevziať moc. Pamätajte, že to vždy tvrdili mocichtiví politici, takmer vždy v predvečer totalitných režimov. „Musíme zmeniť politickú mapu Slovenska, musíme vrátiť Slovensku, čo si zaslúži. Ideme do toho a verím, že to dáme,“ to sú slová, ktoré boli a sú v zhodné s prezidentmi Petrom Olexijovyčom Porošenkom na Ukrajine a Recepom Tayyipom Erdoğanom v Turecku. Do politiky chce „dostať slušných, čestných a schopných ľudí“, prezident, ktorý sám má od slušnosti veľmi ďaleko, jeho minulosť zostáva naďalej občanom nevysvetlená. Napokon eklekticky splieta dačo o tom, že „... keďže sme parlamentná demokracia, potrebujeme prevziať moc. Toto je naša úloha, toto musíme spraviť“. Pán prezident by si mal predovšetkým už konečne pozametať pred svojím prahom a povedať, nie som bez viny, urobil som veľa chýb, odstupujem. To však vyžaduje silu intelektu a mravnosti, tieto dve vlastnosti však v jeho živote absentovali a absentujú.

Status na FB 9. 7. 2018, titulok Slovo

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Najčítanejšie

Matovičove referendá
Idioti v politike
Esencia cynizmu a pokrytectva
Kto sa smeje naposledy
Čas na nových 2 000 slov
Návrat posolstva Novočerkaska
Ad.: Idioti v politike
Čo dnes zasejete, to budete v budúcnosti žať!
Matovičove referendá
Budíček spoza Dunaja
Vrtieť Justitiou
Idioti v politike
Kam až môže klesnúť verejná morálka?
Ako Slovensko prichádza o verejnosť
Pod rúškom tma
Covid - Rozdelená spoločnosť