Reklama
Reklama

Pánabeka, aj Kukan, aj Radičová...

Počet zobrazení: 4259

Na chodbe v Rade Európy ma oslovili Iránci, či by sme mohli ísť na kávu. Iráncov si veľmi vážim, takže som, samozrejme, súhlasil. Lenže odrazu vysvitlo, že sú to predstavitelia opozície. Hovorím si – v poriadku, jasné, vždy je dobré si vypočuť opozíciu, v Iráne vládne náboženský režim, opozícia to má mimoriadne ťažké, čiže prečo si ich nevypočuť? Navyše už som mal pred sebou horúcu kávu...

Lenže pani z Iránu zrazu začala hovoriť o tom, ako treba zničiť iránsky režim, aký zloduch je Rouhání, ktorý vraj vôbec nie je umiernený, a že dohoda Iránu s EÚ, Ruskom, Čínou a Obamom o jadrovom programe je zloba a vlastne všetko je zlé a vraj v Iráne treba do budúceho piatku zaviesť americký liberalizmus a tak. Prvé, čo mi preblesklo hlavou, boli obrázky z krvavej občianskej vojny v Sýrii a Líbyi, pretože presne to vlastne teta v skutočnosti obhajovala... Začal som chlípať kávu čo najrýchlejšie, aby som ju čím skôr dopil.

To však nebolo všetko. Teta triumfálne vytiahla propagačné materiály. Časopis na kriedovom papieri, luxusný marketing, fotečky so západnými politikmi a titulky o zničení iránskeho režimu. A tak mi napadlo, či to opozičnej tete financuje USA, Izrael alebo rovno Saudská Arábia. V tomto regióne Irán nemá väčších nepriateľov ako týchto troch ľudsko-právnych „svätcov“, ktorým, samozrejme, nezáleží na geopolitickom oslabení konkurenčného Iránu, ale len a len na ľudských právach, USA to jasne potvrdili v Iraku, Izrael v Palestíne a Saudská Arábia v Jemene...

Teta otvorila časopis a bolo vymaľované: fotečka najväčších amerických vojnových štváčov z Republikánskej strany, fotečky predstaviteľov izraelskej loby a nechýbal ani saudskoarabský princ. Všetci držia palce iránskej opozícii. Aká náhoda!

Teta asi zbadala, že ma pohľad na pravičiarskych militantných jastrabov Rudyho Giulianiho ani Newta Gingricha nepresvedčil a tak rýchlo listovala ďalej a víťazoslávne mi ukazuje fotečky jej slovenských podporovateľov – Kukan, Radičová, pánabeka. Vyskočil som zo stoličky a so širokým úsmevom poďakoval za stretnutie. Káva ostala nedopitá.

Sorry, ale ja nehodlám asistovať v proxy vojne amerických republikánov, izraelských ultranacionalistov a saudských wahhábistov. Nehodlám podporovať vypuknutie novej šialenej občianskej vojny v ďalšej krajine Blízkeho východu. Nehodlám nasilu vtláčať stabilnej moslimskej krajine západný liberalizmus, ktorý ju uvrhne do chaosu. Nie, milá teta, takto nie. Irán si svoje problémy musí vyriešiť sám a nech si o iránskom režime myslím čokoľvek, nebudem robiť užitočného idiota USA, Izraelu a Saudskej Arábii. Dovi-dopo.

Pekný večer, priatelia, v Rade Európy si človek musí dávať pozor.

Status na FB, 25. 1. 2018, titulok Slovo

Priemer: 4.8 (114 hlasov)

Blogy a statusy

Najčítanejšie

Pohoda, aká má byť...
Polepšení
Desať poznámok ku komunálnym voľbám
Jestřáb kontra Hrdlička?
Komunálne voľby 2018
Hovoriace zrkadlo
Mediálne halali
Občania si zaslúžia slušnú politickú kampaň