Reklama
Reklama
Počúvanie je nové čítanie

Neprípustné diktovanie ukrajinského veľvyslanca

Počet zobrazení: 3625

Vrátil som sa z gréckeho ostrova Zakynthos, pekný týždeň, pekné zážitky a natrhnutý lýtkový sval, ale opäť doma, na Slovensku. A hneď počúvam o veľkej, vraj neprípustnej afére v spojitosti so súkromnou cestou niektorých poslancov NR SR na ruský Krym.

Otvorene napíšem, že ak by som nemal poranenú nohu, idem s kolegami, nikto mi nemôže zabrániť súkromne cestovať do ktorejkoľvek časti sveta. Je to vždy osobné a slobodné rozhodnutie každého z nás, aj poslancov, a ako inak poznávať svet, keď nám novinári, tiežpolitici, stranícke centrály prikazujú, kam môžeme a kam nemôže cestovať, ako sa máme správať a čo vyznávať...

To, čo nedávno predviedol Juria Muška, veľvyslanec Ukrajiny na Slovensku, je hrubé vstupovanie do záležitostí nášho štátu a diktovanie, kam môžu a kam nemôžu slovenskí poslanci súkromne cestovať, je neprípustné. Nie je to prvýkrát, keď ukrajinský veľvyslanec na Slovensku tak koná. Spomeniem jeho arogantné správanie voči poslancom NR SR, ktorí prišli do jeho rezidencie a ktorých nútil, počas prijatia, k protiruským protestom. Čo však možno čakať od reprezentanta štátu, v ktorom sa verejne oslavuje fašizmus Stepana Andrijovyča Banderu, ktorý kolaboroval s nemeckým nacizmom, kde krajný nacionalizmus, šovinizmus, je často oficiálnou politikou, kde sa potláčajú práva národnostných menšín a pod.

Opakovane odmietam takéto prístupy a opäť uvádzam, že ak by som nemal problémy s nohou, pridám sa ku kolegom. Vyhrážky, že budú pre Ukrajinu nežiaduce osoby, treba brať s nadhľadom, a napokon, kto túži ísť na dnešnú Ukrajinu, ktorá pripomína medzivojnové Nemecko alebo Maďarsko minulého storočia. Želám kolegom šťastnú cestu a pozdravte ruských priateľov.

Status na FB, 23. 7. 2018, titulok Slovo

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy