Reklama
Reklama

Nechápem, neverím, neakceptujem

Počet zobrazení: 2208

Dobre som sa vyspal, tri hodinky nejedol a duševne sa pripravil na najhoršie. Až po týchto preventívnych prípravách som si pustil propagandistické video We are NATO (My sme NATO). Napriek všetkým spomínaným prípravám som otrasený z toho, že Slovenská republika ide v čase, kedy sa ľuďom žije tak ťažko, investovať peniaze do propagandy vojenských symbolov, militarizmu a zbrojárskych šialenstiev. Namiesto toho, aby sme naše deti učili hodnotám mieru, multilateralizmu a rešpektu k iným národom, štát financuje propagandu kontroverzného vojenského spolku namiesto objektívneho informovania o plusoch a mínusoch.

Každý milión eur dnes rozhoduje o páde vlády, pretože ľudia právom očakávajú, že štát je tu pre tých najslabších. A my ideme v tomto období za peniaze daňových poplatníkov deťom ukazovať americké tanky, stíhačky a bomby a tváriť sa, že svet chránia tí, čo vedú vojny, nie tí, čo chcú rovnováhu, odzbrojovanie a mier. Nechápem, neverím, neakceptujem. Ostro odsudzujem, aby sa Slovenská republika pod taktovkou sociálnej demokracie zapájala do propagandistickej kampane za NATO. Jedinú kampaň, ktorú viem ako ľavičiar podporiť, je kampaň za mier.

Nič o takomto rozhodnutí ako poslanec NR SR neviem a verím, že to neostane bez následkov. Prosím, priatelia, nepozerajte video We are NATO, pretože si spomeniete na všetky tie obete vojen v Juhoslávii či Líbyi, na všetku tú nezmyselnú rusofóbiu, na všetky tie absurdné zisky zbrojárskych firiem... a do toho vám podmanivý vyškolený hlas vo videu oznámi, ako vás to fantastické a hodnotové NATO chráni, usmeje sa na vás americký vojak a do toho zaznie soundtrack z akčného filmu a vy... vám príde zle od žalúdka, aj keď ste nič nejedli. Spustiť takúto kampaň bez mandátu od poslancov bola chyba, veľká chyba.

Status na FB, 2. 12. 2017

Priemer: 4.7 (66 hlasov)

Blogy a statusy

Najčítanejšie

Polepšení
Mediálne halali
Jestřáb kontra Hrdlička?
Komunálne voľby 2018
Hovoriace zrkadlo
Desať poznámok ku komunálnym voľbám
Esemeskoví šmejdi
Nohavica poděkoval za Puškina Okudžavou