Reklama
Reklama

Nahnevaný elektrikár

Počet zobrazení: 1759

Sú výroky, ktoré sa nedajú utajiť. Šíria sa rýchlosťou blesku a prekračujú aj hranice štátu, v ktorom sa zrodili. Medzi ne patria aj posledné vyjadrenia známeho poľského aktivistu za ľudské práva Lecha Walesu na adresu homosexuálov. Museli ho poriadne naštvať, keď sa rozhodol vypovedať tejto menšine vojnu. Nezaprel v sebe vlastnosti bojovníka a vyrazil do útoku proti tejto veľmi vplyvnej skupine, tak ako za čias, keď sa ešte ako mladík neohrozene postavil proti silnému protivníkovi so svojou Solidaritou. Aj vtedy, tak ako  dnes, vyvolal na tvárach mnohých iba úškrn a veľa ľudí v ňom videlo iba bláznivého rytiera, ktorý sa v deravom brnení stavia proti veterným mlynom. Od tých čias sa veľa zmenilo, no Walesa neprestáva udivovať svet. Z obyčajného elektrikára sa stal prezidentom vo veľkej krajine, chodí a prednáša po celom svete, boli po ňom pomenované námestia a ulice, stal sa nositeľom Nobelovej ceny za mier... no stále sa nevie vpratať do svojej kože, ako by si to niektorí ľudia želali. V nemocnici si podal ruky so svojím nepriateľom Jaruzelským, na plné ústa vykričal, že nebojoval za to, aby všetko svetové bohatstvo vlastnilo iba malé percento boháčov... teraz sú mu tŕňom v oku homosexuáli. Kladiem si otázku, prečo ho tak táto menšina rozčúlila? Veď to bol on, čo dostal svetovú cenu mieru za šírenie slobody, demokracie a ľudských práv, zrazu však, z jeho úst počujeme výroky, že homosexuáli by mali sedieť v parlamente na poslednej lavici, alebo za stenou.

Sú to silné slova, ktoré vypustil zo svojich úst tento bývalý odborový predák a odvykli sme si od toho, aby sa tak vyjadrovali osobnosti zo sveta politickej elity. Lech Walesa je však presvedčený o tom, že 99 % Poliakov si myslí v jeho krajine to isté a iba jedno percento s ním nesúhlasí. Z dôvodov akejsi politickej korektnosti vraj ľudia radšej mlčia. Rozvíril týmto svojím výrokom v celom Poľsku na túto tému diskusiu, pretože sa nevyjadruje iba v regionálnych médiách, ale aj v tých najdôležitejších. Okrem toho za jeho výroky rozpútala proti nemu mediálnu vojnu aj silná homosexuálna loby, nielen poľská, ale celosvetová. Zašlo to až tak ďaleko, že v ich kruhoch sú tieto výroky považované za trestný čin a dokonca by mu vraj mala byť odobratá aj Nobelova cena, pretože ju strápnil. V ďalekom San Francisku vraj už homosexuálna loby požiadala mestskú radu o zrušenie názvu ulice, ktorá nesie jeho meno. Lech Walesa to však nevzdáva:

- „Neželám si, aby menšina, s ktorou nesúhlasím, vychádzala na ulicu a balamutila moje deti a mojich vnukov,“ vyhlásil. Čo na to jeho deti a jeho vnukovia? Ozval sa iba syn Jaroslav, ktorý sa tiež dal na politiku, no presadzuje v parlamente iné myšlienky a názory ako jeho otec.

- „Nesúhlasím s jeho názormi, sú zlé a škodlivé,“ povedal. Budem sa musieť s nim porozprávať a popracovať na ňom, prisľúbil. Som presvedčený, že otec svoje názory zmení a bude sa vyjadrovať zodpovednejšie.

Otec však svoje názory, ako sa zdá nezmenil, naopak, svoje útoky na homosexuálov ešte vystupňoval. Je totiž  presvedčený, že ho obrali o 70 tisíc dolárov, keď mu prekazili jeho prednášky. Ak je to pravda, tak je to skutočne vážna vec. Keď ide o peniaze, tak nikto nikomu nič neodpustí. - „Som v strate a vystavím im svoj účet vo voľbách,“ vyhlásil.

Téma homosexuáli dnes napĺňa svetové médiá a ulice tých najväčších miest. Aj u nás sme už boli svedkami pochodov za ich práva, ale aj vášnivých debát o tom, či to so svojimi nárokmi nepreháňajú. Ak by sa ma niekto spýtal na to, čo si o tom myslím, bez váhania by som priznal, že sa mi dvíha žalúdok pri pohľade na napomádované a namaľované tváre, ktoré sa vyškierajú do kamery, olizujú sa na verejnosti a chvastajú sa svojou sexuálnou orientáciou. Myslím si, že to hnutiu homosexuálov skôr škodí, ako prospieva. Väčšina ľudí totiž necíti k ich orientácii obdiv a vonkoncom nie po ich slávnych pochodoch. Rovnako však nesúhlasím s nikým, kto ich za to posiela do plynu. Žiada sa mi k tomu dodať už iba jedno - gejovia sú takí ako všetci ostatní. Platia alebo neplatia dane, sú šikovní alebo nešikovní, zlí alebo dobrí, sú medzi nimi čestní ľudia, ale aj podvodníci a darebáci. Takýchto by sme ich však chceli vidieť aj vo filmoch a seriáloch a nie iba ako ľudí obdarených len cnosťami. Ktovie, možno aj toto je jeden z dôvodov, prečo tak Lech Walesa vybuchol.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy