Reklama
Reklama

Monika Beňová: Vláda prišla o dôveru vlastnou nekompetentnosťou

Počet zobrazení: 494

Pekný deň, predtým, ako budem pokračovať v dnešnom programe počas zasadnutia EP, chcela by som napísať niečo na margo koaličného „lebo Smer, lebo Fico”.

Voľby do NR SR boli vo februári 2020.

Vznikla nová vládna koalícia a my sme v opozícii.

Ako opozičná strana sa snažíme nielen reflektovať nečinnosť vlády, ale zároveň otvárať témy, ktoré podľa nás majú práve v tomto ťažkom období minimálne sekundárny význam. Či už zvyšovanie cien energií, proti ktorému vláda doteraz nenavrhla žiadne opatrenia ani pre sociálne najslabšie domácnosti, bankový odvod, ktorý by mal pomôcť pri vykrývaní strát pri zvyšovaní cien potravín, či viaceré ďalšie témy. Lebo toto je presne to, čo opozičná strana má robiť.

Odpoveďou koalície je, že naše návrhy buď vôbec na rokovanie NR SR nezaradí, prípadne, že vykrikuje, že sa niečoho bojíme.

Ja sa NIČOHO NEBOJÍM a chcem o tom ubezpečiť každého poslanca a člena vládnej koalície.

Pravdou totiž je, že žiadna vláda tu za ostatných 30+ rokov nemala takú vysokú nedôveru a takú dramaticky nízku dôveru ako táto súčasná. To som nevymyslela ja a ani my v Smer – SD, to je reálny výsledok „vládnutia”.

Ani jedna z koaličných tzv. reforiem nebola dostatočne prekonzultovaná či už s tripartitou, so ZMOS, so záujmovými organizáciami a združeniami. Práve naopak, každá je spochybnená nielen niektorým z koaličných partnerov, ale aj väčšinou odbornej verejnosti. Nie vinou mojej strany, ale preto, lebo jednotlivé návrhy odmieta odborná verejnosť, ktorej my načúvame a vždy sme všetko vopred dali na diskusiu.

Rovnaký osud čaká aj Plán obnovy. Postavený na vode, bez oponentúry, bez spolupráce s opozíciou, a to napriek tomu, že presahuje volebné obdobie tejto koalície. Ešte sa k tomu o nejaký čas vrátim.

A tak chcem len teda napísať, že opozícia technicky znamená, že ste v menšine v NR SR, ale v súčasnosti nie v menšine vo verejnosti. Bolo by preto namieste, keby sa vládna koalícia prestala tváriť, že má podporu verejnosti, lebo o tú už vlastnou nekompetentnosťou prišla

(Status na FB 24. novembra 2021, titulok Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy