Reklama
Reklama

Miroslav Radačovský: Taiwan

Počet zobrazení: 769

Len nedávno som zverejnil na FB príspevok, v ktorom predstavitelia Klubu 500 označili slovenských europoslancov za nuly, ktoré pre Slovensko, okrem toho, že sa pretŕčajú pred kamerami, neurobili nič. V podstate som sa s tým stotožnil a vyslovil som nádej, že raz v EP budú odborníci, nie rôzni sociológovia a politológovia, ktorí svojou zmätočnou činnosťou možno niekedy viac škodia ako prispievajú.

Určite ste, vážení priatelia, postrehli snahu niektorých našich europoslancov, ba aj poslancov NR SR, provokovať Čínu plánovanými návštevami Taiwanu a vyzdvihovaním Taiwanu, ako je, na rozdiel od Číny, významným ekonomickým spojencom Európy. Čo je, samozrejme, neodborný a nediplomatický prístup k Číne, ktorá Taiwan považuje za svoje územie.

A teraz k veci. Európska komisia včera oznámila, že vedie rozhovory s Čínou o vážnom nedostatku horčíka po tom, čo priemyselné skupiny varovali pred možnými odstávkami závodov, ktoré by sa mohli dotknúť miliónov pracovných miest. Európska komisia sa obrátila na čínskych partnerov, aby sa tento problém vyriešil. Čína (nie Taiwan) svojimi dodávkami pokrýva zhruba 95 % celkovej spotreby horčíka v európskom bloku. Ak sa tento problém nevyrieši, ohrozuje tisíce podnikov v celej Európe, ich celé dodávateľské reťazce a milióny pracovných miest, ktoré od nich závisia. (TASR, Brusel, 22.10.2021)

Dezinformácie sú to najhoršie, čo EÚ a niektorí europoslanci produkujú. Nie je pravdou, že Taiwan je významnejším ekonomickým partnerom pre EÚ ako Čína. Aj spolupráca s Taiwanom je potrebná, ale bez ekonomickej spolupráce s Čínou môže prísť Európa, a teda aj Slovensko, o milióny pracovných miest a potom skutočne si o nás europoslancoch budú ľudia právom myslieť, že sme nepotrebné nuly.

Odbornosť, odbornosť a ešte raz odbornosť, bez dezinformácií, je pre prácu europoslanca a politika vôbec to najdôležitejšie.

A úplne na záver. Keď som si písal tento status, môj vnuk to sledoval a úplne vážne sa ma opýtal: Vy europoslanci ste naozaj takí hlúpi alebo to robíte naschvál?

(Status na FB 23. októbra 2021)

 

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy