Miroslav Radačovský: Politický úbožiak

Počet zobrazení: 2162

Dňa 17.07.2019 sa na pozvanie poslancov Európskeho parlamentu uskutočnil míting za účasti predsedu najsilnejšej opozičnej strany Ukrajiny – Za život, jej predsedu Viktora Medvedčuka. Témou mítingu, na ktorom sa zúčastnili europoslanci z viacerých štátov, bola diskusia o možnom mierovom riešení problémov na východe Ukrajiny tak, aby nedochádzalo k nezmyselnému zabíjaniu ľudí. Mal som tú česť ako jediný slovenský europoslanec byť na toto stretnutie pozvaný.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=838986903153669&id=730919327293761

obrazok1.jpg

Počas stretnutia, ale aj počas posedenia po stretnutí, mal som možnosť s Viktorom Medvedčukom sa zoznámiť. Išlo o inteligentného, vzdelaného, šarmantného človeka, otca rodiny, s veľkým historickým a politickým prehľadom, ktorému skutočne záležalo na mierovom riešení problémov na Ukrajine, založenom na dobrých vzťahoch s Ruskou federáciou. Ale predovšetkým bol v tom čase najsilnejším politickým oponentom strany Volodymyra Zelenského, Sluha národa. Spriatelili sme sa a potykali sme si.

Čo s ním dokázal urobiť v týchto dňoch „civilizovaným“ Západom a našou vládou oslavovaný Volodymyr Zelenskyj, svedčí snáď o úplnej neúcte k človeku tohto hrdinu a dokonca kandidáta na Nobelovu cenu mieru. To, čo urobil Zelenskyj s jedným z najpopulárnejších politikov na Ukrajine, nemôže nechať na pokoji žiadneho človeka, ktorý si ctí demokraciu.

Na svojom Twitteri, v médiách, sprístupnených celému svetu, cynickým spôsobom zverejnil fotografie svojho politického oponenta Medvedčuka, úplne psychicky a fyzicky zničeného, v putách, oblečeného do Ukrajinskej uniformy a s výsmechom to prezentuje ako veľký úspech svojich tajných služieb.

Pripájam fotografie verejne dostupné na sociálnych sieťach, z ktorých je zrejmé, čo slávny prezident Ukrajiny dokáže urobiť so svojím politickým oponentom. Cynickým spôsobom dokonca navrhol Putinovi, že ho vymení za ukrajinských zajatcov. Občana Ukrajiny, predsedu najsilnejšej opozičnej strany, svojho politického oponenta, chce vymeniť za zajatcov iného štátu. Tak toto už je skutočne choré.

Nestotožňujem sa s agresívnym a neľudským správaním sa v bojoch na Ukrajine či už z jednej alebo z druhej strany. Vojna na Ukrajine je nešťastím tak pre ukrajinský ale aj ruský národ. Ale to čo urobil Volodymyr Zelenskyj so svojím politickým oponentom, s lídrom najsilnejšej opozičnej strany Ukrajiny, občanom Ukrajiny, je politické svinstvo, ktorého by sa nedopustilo ani politické prasa. Toto nemá nič spoločné s obranou ukrajinského územia pred inváziou cudzích vojsk.

Čo tomu predchádzalo? Vzhľadom na vysokú popularitu Medvedčuka a strany Za život, ktorá ohrozovala stranu Zelenského, Sluha národa, Zelenského nič rozumnejšieho nenapadlo, ako označiť Medvedčuka za proruského agenta, využijúc situáciu, že je krstným otcom dcéry Putina. Najskôr ešte pred inváziou Ruska na Ukrajinu zakázal vysielanie TV staníc, ktoré propagovali stranu Za život a neskôr svojho najväčšieho politického oponenta uväznil v domácom väzení a po invázii vojsk Ruska na Ukrajinu, najsilnejšiu opozičnú stranu Za život zakázal.

Zelenskyj je lídrom strany Sluha národa. Akému národu vlastne Zelenskyj slúži? Ešte donedávna, v čase, keď bol komikom, vo svojej show hovoril po rusky a volal sa Vladimír. Teraz rozpráva ukrajinsky a volá sa Volodymyr. Volodymyr neslúži ani ukrajinskému ani ruskému národu. Slúži globálnym záujmom silných zbrojárskych firiem, energetickým gigantom, ktorý ho podporujú zbraňami a ustúpiť už nemôže. Prímerie a mier na Ukrajine, dobré vzťahy s Ruskom, znamenali by pre jeho politickú kariéru koniec a mohol by skončiť zle. Preto nerobí nič iné, len vyzýva na svätú vojnu proti Rusku a preto zúčtoval so svojím politickým oponentom z dôvodu, že tento chcel mierové riešenie problémov na Ukrajine. A čo napadlo Zelenského obliecť Medvedčuka do uniformy ukrajinského vojaka a dať mu na ruky putá, asi vie len on sám. Možno je to najnovší dezinformačný spôsob pre prípad, že by nedajbože našli takéhoto človeka mŕtveho. Bolo by to na koho zvaliť.

Som proti vojne akejkoľvek, som za to, aby v budúcnosti boli vzťahy medzi Ruskom a Ukrajinou dobré, aby sa politici tak z jednej ako aj z druhej strany spamätali, ale som proti tomu, aby akýkoľvek politik v ošiali moci a popularity mstil sa svojmu politickému oponentovi. Volodymyr hanbi sa, Viktor drž sa a vydrž!

A kvôli cenzorom, prípadne chlapcom z Vojenského obranného spravodajstva, považujem za potrebné uviesť, že mnou citované informácie sú ľahko dohľadateľné na doposiaľ nezablokovaných denníkoch a webových stránkach.

S úctou

JUDr. Miroslav Radačovský,
predseda strany Slovenský PATRIOT a europoslanec


278279142_577916997035618_3439251161888214427_n.jpg

(Status na FB 15. 4. 2022)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984