Reklama
Reklama

Miroslav Radačovský: Parlamentné voľby v Ruskej federácii. Zaujímavé prehlásenie väzneného Alexeja Navaľného.

Počet zobrazení: 609

Vážení priatelia,

ako som Vás už informoval, na pozvanie Ruskej federácie zúčastňujem sa na parlamentných voľbách.

Parlamentné voľby sa v Rusku začali dňa 17. 9. 2021 a ukončia sa 19. 9. 2021. Výsledky volieb budú známe 20. 9. 2021. Dňa 17. 9. som bol v Moskve a dnes a zajtra som bol pozvaný aj spolu s ďalšími zahraničnými pozorovateľmi do mesta Ufa vo federálnej republike Baškiria.

Zaujímavosťou týchto volieb je, že občania môžu voliť elektronicky – online, bez toho, aby museli ísť do volebných miestností.

Aj napriek prísnym protipandemickým opatreniam vo voľbách, ale aj v spoločnosti, opatrenia proti Covidu nie sú témou žiadnej z politických strán uchádzajúcich sa o priazeň voliča. Jednoducho proticovidové opatrenia nie sú absolútne témou spoločenskou ani témou politickou. Bolo by zaujímavé vedieť, akú šancu na získavanie politických preferencií by mali strany na Slovensku, ktoré svoju budúcnosť aj existenciu založili na téme: Očkovaný – nezaočkovaný. Asi žiadnu.

V Rusku kulminujú témy: sociálne istoty, dôchodkové zabezpečenie, ekonomické problémy, prípadne korupcia.

Najzaujímavejším poznatkom je skutočnosť, že “západným demokratickým svetom“ uznávaný opozičný politik Alexej Navaľnyj vyzval občanov, aby dali hlasy komunistickej strane Ruska a ultranacionalistickej strane Žirinovského.

Zároveň pripájam fotografie z účasti na voľbách a z poznávania mesta Moskva.

(Status na FB 18. septembra 2021)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy