Reklama
Reklama

Malo to byť veľkolepé revolučné divadlo...

Počet zobrazení: 3320

Malo to byť veľkolepé revolučné divadlo, milión svetielok ako na protestoch v Rumunsku, celé Slovensko na nohách, všeľudový odpor voči krutovláde, ach! Pravda, láska, nádej. A slušnosť! Do toho trepotajúce americké, pardon, slovenské vlajky. Juj, mal to byť revival, na aký sa nezabúda... A nakoniec bol z toho len tuctový opozičný míting.

Bratislavou prešli skalní hejteri Smeru, aby si zavrieskali s paviánom Stankem, že chcú pád vlády. Z 5,5-miliónového Slovenska nejaká tisícka mládežníkov nechce túto koalíciu. Waw, to je ohromujúce. Čo si teraz počneme? Ale vážne: v angličtine na to majú taký pekný výraz, že – fail.

Stálo to kopec peňazí. Médiá to propagovali viac než Kaníkovu dôchodkovú reformu. Ešte aj herci natočili namosúrené promo, kde predstierali inteligenciu takými ťažkými slovami ako „sebareflexia“. Kiska z Chicaga v melodramatickom synchróne ohlásil, že chce byť premiér, Slovensko malo povstať a do rána šalieť... A namiesto toho došli zase len tí istí opoziční štamgasti, čo v lete 2016 chodili vyjedať Matovičove párky s rožkom pred Bonaparte. Byť Kiskom, za toto dám Šeligovi výpoveď.

Ja do toho nechcem nikomu kecať, ale heslo „Nikam neodchádzame“ vyznieva trošičku kuriózne v situácii, kedy Šeligovi od posledného protestu „niekam odišlo“ zhruba 99 tisíc ľudí. A moc presvedčivo nepôsobí ani to, že namiesto Jana a Martiny rečníci hovorili o komunálnych voľbách či o tom, že nechcú obedy zadarmo pre deti. Fantastické. Politické zneužívanie vraždy dvoch mladých ľudí dosiahlo nové epické méty. All for power.

Najlepšie na tom je, že tieto opozičné mítingy vlastne nikoho nezaujímajú. Polícia si poctivo robí svoju robotu a našla vrahov. Mítingy-nemítingy. Vláda spravuje Slovensko a dosahuje rekordné ekonomické čísla.

Ľudia sa venujú svojim rodinám a užívajú si slnečnú jeseň. A na sociálnych sieťach lietajú vtípky o tom, ako dnes slovutná poslankyňa Remišová, naša Vasilisa Premúdra, s mesačným predstihom zavesila oslavný status o vzniku Československa, ku ktorému došlo 28. októbra – ja sa už teším, ako na 17.novembra táto nová hviezda opozície zaželá Slovensku šťastné a veselé.

Nech sa Kiskajugend snaží, ako chce, najčastejšia otázka ľudí na sieťach dnes bola, prečo, dopekla, zase preložili súd s Kiskom a ako k tomu príde poškodený zubár, ktorého istý podvodník obral o pozemok. O tomto akosi pred parlamentom žiaden pavián nevrieskal, čím to je?

Priatelia, kašlime na opozičné mítingy. Venujme sa rodinkám, užívajme víkend a nešírme nenávisť ako oni. Skrátka, buďme normálni slušní Slováci a nie „slušné Slovensko“.

No a, samozrejm,e poprajme pekný večer aj kiskajugendu v bratislavských baroch, dobre sa dnes po pochode scápajte decká, zanadávajte si na Fica a Blahu, hneď vám bude bororo viacej chutiť, na zdravie!

Status na FB 28. 9. 2018

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy