Reklama
Reklama

Ladislav Kamenický: Matovičova telenovela so zlým koncom pre SZČO!

Počet zobrazení: 398

Namiesto toho, aby sa vláda zaoberala problémami ľudí, Matovič odvádza pozornosť svojou daňovo-podvodovou „reformou", ktorou v podstate ide zlikvidovať mnohých poctivých živnostníkov (SZČO) na Slovensku.

Matovič dnes v podstate nazval veľkú časť živnostníkov podvodníkmi, za čo budú musieť teraz trpieť tí poctiví živnostníci! To má akú logiku? Veď tí, čo doteraz neplatili dane, ich nebudú platiť ani Matovičovi.

Matovič, ktorý najazdil so svojou mamou 600 km denne a svoju firmu prepísal na bieleho koňa, dnes ide kádrovať živnostníkov!?

Matovič sa asi riadi heslom „Podľa seba súdim teba" alebo podľa jeho obľúbeného textu od Kryla „Na rohu ulice vrah o morálce káže".

Čo teda ide Matovič živnostníkom vyviesť?

SZČO, ktorí si doteraz uplatňovali paušálne výdavky, budú mať od Matoviča daňovo-odvodové zaťaženie 29 % (z obratu), čo je o 2 až 14 percentuálnych bodov viac ako doteraz (15 – 27 %), v percentách je to nárast o cca 7 až 93 %!

V slobodných povolaniach, ktoré chce Matovič zdaňovať 29 % z obratu, to u týchto ľudí znamená skoro dvojnásobný nárast daňovo-odvodového zaťaženia ako doteraz!

Výsledkom bude posledný klinec do rakvy malých živnostníkov na Slovensku, z ktorých si mnohí uplatňujú paušálne výdavky.

Predpokladám, že ak by tento Matovičov nápad prešiel, tak mnohí SZČO svoju živnosť buď zrušia, alebo radšej si založia jednoosobovú s.r.o., pri ktorej by mali nižšie daňové zaťaženie (26 a 29 % – daň z príjmu a dividend). Výsledkom môže byť aj nárast šedej ekonomiky.

Telenovela Matoviča sa skončila, ale, žiaľ, so zlým koncom pre slovenských živnostníkov.

Pevne verím, že tieto Matovičove nápady nikdy neprejdú, nakoľko ich realizácia by priniesla na Slovensku ešte väčší chaos, ako tu máme doteraz!

(Status na FB 23. novembra 2021)

 

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy