Ladislav Kamenický: Kto by ho podozrieval?

Počet zobrazení: 1033

Matovič, ktorý už nesupluje len Hegera, sa podujal zastúpiť aj ministra hospodárstva Sulíka pri rokovaní so Slovnaftom. Ak si niekto myslel, že Matovič vybaví zlacnenie nafty a benzínu pre motoristov, tak sa veľmi mýlil!

Maďarsko a Slovinsko zastropovali ceny palív a tie sú tam oveľa nižšie ako na Slovensku.

Každý by čakal, že keď sa už Matovič zaoberá skoro všetkým na Slovensku, vybaví v Slovnafte nižšie ceny palív, ktoré za posledné obdobie enormne zdraželi.

Nie, nevybavil!

Matovič so Slovnaftom nedohodol zníženie ceny palív, ale chce zaviesť Slovnaftu novú daň z ruskej ropy, ktorej výnos 300 miliónov eur nepoužije pre motoristov, ako by to každý čakal, ale, počúvajte dobre, na zaplatenie krúžkov pre deti z jeho sna o jeho „daňovej revolúcii". Matovič tvrdí, že sa vraj so Slovnaftom „džentlmensky" dohodol, že nebude zvyšovať cenu palív na Slovensku oproti súčasnému stavu. Nie je to vraj právne záväzné, ale Matovič vraj od Slovnaftu očakáva, že túto dohodu dodrží.

Keď som si prečítal dnešný článok s generálnym riaditeľom Slovnaftu, tak ten sa vôbec netváril, že nejaká „džentlmenská" dohoda s Matovičom o cenách existuje a že ju Slovnaft ide dodržať.

Čo sa teda môže stať:

Skôr by som očakával, že si Slovnaft do ceny palív započíta aj Matovičovu daň z ruskej ropy a palivá namiesto zlacnenia ešte zdražejú. Nezabudnite si poznačiť, koľko dnes stojí benzín a nafta.

Matovič výnos z tejto dane vo výške 300 miliónov eur rozdelí medzi tých, ktorých si bude chcieť „namotivovať" v prípade komunálnych alebo parlamentných volieb.

Matovič sa bude chváliť, ako zabezpečil, že ceny palív nebudú stúpať, čo je len ďalšia marketingová šaškáreň.

Záver:

Keď pošlete Matoviča do Slovnaftu, aby vybavil zníženie ceny nafty a benzínu, tak príde s úžasnou správou,  že ceny nebudú stúpať. Nie je to právne záväzné a možno vďaka novej dani tie ceny aj stúpnu!

To ale nevadí, lebo každé slovo Matoviča treba vytesať do mramoru. Veď kto by ho podozrieval, že klame a podvádza?

(Status na FB 17. mája 2022, titulok Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984