Ladislav Kamenický: Klamstvo a zavádzanie

Počet zobrazení: 863

Dnes predseda poslaneckého klubu OĽANO Šipoš v diskusiách toľko naklamal a natáral, že si to zaslúži moju reakciu.

Šipoš bez mihnutia oka klamal, že minister financií Matovič chodí pravidelne diskutovať do tzv. finančného výboru NR SR. Som podpredsedom tohto výboru a ja som tam Matoviča ešte nevidel. Ešte horšie však je, že Matovič ako minister financií neprišiel osobne ani na prerokovanie rozpočtu, ani na prerokovanie otvorenia štátneho rozpočtu, čo je psou povinnosťou každého ministra financií!

K Šipošom prezentovaným demagogickým argumentom, ako vláda excelentne všetko zvláda a ľuďom výborne pomáha, nasledovné:

- 77% ľudí považuje pomoc za nedostatočnú až žiadnu!

- Vláda bude mať tento rok o 1 až 1,5 miliardy eur vyšší príjem, a to vďaka zdražovaniu/inflácii, čo znamená aj vyššiemu výberu DPH a spotrebných daní, ktoré v cenách zaplatili všetci ľudia!

- Vyšší výber DPH nie je vďaka Matovičovi, ale vďaka kartovým platbám v e-shopoch (kvôli covidu) a vďaka zavedeniu e-Kasy, ktorej Šipošov premiér Heger, ešte ako opozičný poslanec, hádzal polená pod nohy. To Šipoš samozrejme nespomenie!

- Podľa Šipoša vraj koalícia nekradne. Už asi zabudol na kšefty (advokát Miškovič, náklady na Ukrajincov na hraniciach, 4 500 eur dotácia za každé prasa ich štátneho tajomníka...), ktoré ako zázrakom dostávajú buď kamaráti Matoviča a Hegera, alebo iných ministrov tejto vlády. Spomeňme si aj na to, ako zmizlo z úradu práce 24 miliónov eur, ktoré mali ísť na pandemickú pomoc a nikdy sa do rozpočtu nevrátili!

- Pomoc dôchodcom, z ktorých skoro 30 % dnes žije pod hranicou chudoby, je VEĽKÁ NULA!

- Pomoc bezdetným rodinám je VEĽKÁ NULA!

- Pomoc rodinám s odrastenými deťmi je VEĽKÁ NULA!

- Samosprávam ide Matovič zobrať vyše 600 mil. eur, čo bude mať za následok zvyšovanie miestnych daní a poplatkov, ktoré nakoniec opäť zaplatia ľudia. Čiže nie pomoc ľuďom, ale presne opačne, zvyšovanie výdavkov, ktoré by bežní ľudia inak neplatili!

- Kašlú na platy zdravotníkov!

- Kašlú na platy učiteľov!

- Namiesto dávno prisľúbených notebookov pre učiteľov budú rozdávať tablety pre dôchodcov. Čo má byť skutočným cieľom tohto kroku, sa ešte len uvidí.

- Matovič svojou daňou z ruskej ropy neznížil cenu pohonných hmôt, ale práve naopak, ceny benzínu okamžite stúpli.

VŠETCI MATOVIČOVI ZA JEHO „NEZIŠTNÚ POMOC" ĎAKUJEME !

Tisíckrát opakované klamstvá, zavádzania, pseudoargumenty Matoviča, Šipoša a podobných majú za cieľ, aby sa postupne stávali pravdou!

Ďakujem vám všetkým, ktorí im neveríte. Matovič aj Šipoš boli prichytení už pri toľkých klamstvách, že im už s istotou nemôže veriť vôbec nikto príčetný!

(Status na FB 22. mája 2022, titulok Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984