Reklama
Reklama
www.svetla.sk

Kiska má nového spojenca. Krajnú pravicu

Počet zobrazení: 3598

Je po polnoci a parlament stále rokuje. Niekoľko hodín sa búrlivo rokovalo o zmene ústavy, ktorá by zabránila Kiskovi vyberať ústavných sudcov. Išlo o prelomový ústavný zákon, ktorý mohol podvodníka Kisku dramaticky oslabiť.

SMER navrhol, aby o ústavných sudcoch rozhodoval iba parlament ústavnou väčšinou a nie prezident, ako doteraz. Sám som tento návrh ohlásil pred pár týždňami v relácii O 5 minút 12 a áno, jedným z dôvodov bolo, že Kiska roky úplne arogantne a nezodpovedne paralyzoval ústavný súd a bolo v záujme celého Slovenska, aby tento americký agent prestal škodiť Slovensku.

Koalícia tento návrh podporila. Potrebná však bola ústavná väčšina, a teda podpora aspoň dvoch opozičných klubov. A dnes to takmer vyšlo. Vyzeralo to veľmi nádejne a Kiska sa už doma pri telke musel potiť od strachu... Ale nakoniec to celé potopili – a teraz si sadnite – kotlebovci.

Znie to možno neuveriteľne, ale je to tak – Kisku zachránil Kotleba. A mňa by fakt zaujímalo, čo bol toto za špinavý kšeft.

Ako to prebiehalo? Koaličný návrh najskôr podporila aj časť opozície, za kľúčový pozmeňovák hlasovali aj kollárovci a kotlebovci. Čiže hlasov bolo dosť. Stačilo jedno hlasovanie.

Nasledovala rozprava pred definitívnym rozhodnutím parlamentu a liberálna opozícia zo SaS a OĽaNO spustila hystériu.

Liberáli vrieskali v parlamente o tom, ako vláda spolupracuje s fašistami a vraj spoločne s nimi ideme vyšupovať Kisku z rozhodovania o ústavnom súde.

Koalícia oponovala, že kotlebovci hlasujú, ako chcú a nikto s nimi nerokoval. Samozrejme, málokto očakával, že by kotlebovci podporili Kisku, dlhodobo ho predsa kritizujú.

A odrazu došlo hlasovanie, ktoré prekvapilo všetkých, naľavo-napravo. Toto historické hlasovanie mení politickú mapu na Slovensku. Kotlebovci zmenu ústavy nepodporili a pridali sa teda na stranu SaS a OĽaNO. A čo je ešte väčší šok – pridali sa na stranu Kisku.

Do dnešného dňa kotlebovci predstierali, že bojujú proti Kiskovi a že nerobia užitočných idiotov liberálom. Dnes ukázali presný opak.

Pomohli Kiskovi, aby ďalej kontroloval ústavný súd. Čo pomohli. To je slabé slovo. Oni ho doslova zachránili. A vyhoveli aj liberálom zo SaS, aby zarezali vládny návrh.

Ak platí to, čo nám dnes vyčítali liberáli, že ak kotlebovci hlasujú s nami, tak s nimi spolupracujeme, potom teraz platí to isté o liberáloch – SaS sa dnes spolčila s ĽS-NS. Dostál a Kotleba na jednej lodi – že aká romantika. Úplný Titanic.

Znie to absurdne, ale Kiska dnes môže ďakovať tým, ktorých nazýva fašistami. Zachránili ho. A rovnako aj opoziční liberáli môžu poslať Kotlebovi bonboniéru – Marián pomohol. Dnes celá bratislavská kaviareň môže oslavovať vďaka ĽS-NS. Taká je pravda. Slniečka jasajú. A zrejme aj kotlebovci. Spoločne zabojovali za Kisku a vyhrali. Bravo.

Nepoznám v Európe precedens, kedy by krajná pravica hlasovala v takejto prelomovej veci s proamerickým prezidentom a neoliberálmi, ale zdá sa, že ĽS-NS ukázala svoju pravú tvár a zradila svojich voličov aj sympatizantov. Lebo sa zľakla Dostála a Matoviča.

A možno v tom bolo aj čosi viac, však Američania sa vedia postarať za podporu svojich ľudí... Odrazu možno poľaví tlak korporátnych médií, Veľký brat zariadi. Zradcovia budú odmenení od Strýka Sama.

Ak ešte po dnešnom dni bude niekto tvrdiť o kotlebovcoch, že idú proti Kiskovi, vysmejte sa mu, priatelia. Dnes konečne mohli reálne ukázať, že chcú Kisku zbaviť moci. Nie uletenými návrhmi, ktoré nemajú šancu prejsť. Ale podporou ústavnej zmeny, ktorá by Kisku riadne zabolela a zbavila moci nad ústavným súdom. Rozhodli sa inak a je to ich vec.

Ale po dnešku viem, že Kiska má nového spojenca. Krajnú pravicu. Gratulujem. Obom. Nech ich láska sprevádza, kým ich smrť nerozdelí.

My bojujeme ďalej. Proti podvodníkovi z Prezidentského paláca. Aj proti jeho veliteľom.

(Status na FB 24. 10. 2018)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy