Karol Farkašovský: Hašterenie, zvady... a umieráčik demokracie!?

Počet zobrazení: 875

... obraz súčasnej moci na Slovensku. K tomu prirátajme flegmatický prístup k potrebám ľudí, informačnú hystériu, neschopnosť poradiť si s 12 % infláciou, chudobou a prudkým zdražovaním všetkého – to je najlepšia cesta k hlbokej depresii slovenského občana.

Z každej strany sa naňho valí mediálna a vládna propaganda. Vytrvalo a neochvejne straší. Manipuluje a masíruje namiesto odpovedí na otázky, ktoré sa ľudia pýtajú. Čím viac masáže a manipulácie, tým zúfalejšia snaha ľudí dostať sa bližšie k pravde.

A v tejto situácii – namiesto pomoci – nejaký slaboduchý politický moták ešte požiada amerických kongresmanov o intervenciu u majiteľa facebooku. Nech zakročí. Vraj na Slovensku príliš veľa ľudí verí hoaxom.

Najprv treba ľuďom zodpovedať všetky otázky, aj tie o vojne, chudobe, covide, pomoci utečencom či dodávkach zbraní. Lebo – pýtať sa je legitímne. Poskytovať fakty a odpovede je zase legitímna povinnosť médií aj štátnej moci. Obviňovať občanov, že dôverujú dezinformáciám, je zvrátenosť a priam hrubozrnný oportunizmus.

Vinní nie sú občania a verejnosť.

Vinní sú tí, ktorí účelovo selektujú informácie a bohorovne rozhodujú o tom, čo môže a čo nemôže byť pravda.

Vinní sú tí, ktorí nepripúšťajú diskusiu a páchajú názorovú genocídu.

Vinní sú tí, ktorí sa zapredali aktuálnym mocenským záujmom a informujú tak hystericky a urputne jednostranne, že ľudia so zdravým rozumom tomu prirodzene neveria.

Vinní sú tí, ktorí opakovanými klamstvami krivia a likvidujú názorovú pluralitu ako jeden zo základných pilierov demokracie.

Alebo, demokracia na Slovensku melie z posledného... zvoní jej umieráčik?

(Status na FB 23. mája 2022)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984