Juraj Draxler: Rezignačný prejav V. Remišovej

Počet zobrazení: 1247

Dostal sa mi do rúk pripravovaný rezignačný prejav Veroniky Remišovej:

„Vážení spoluobčania! V ostatných mesiacoch som si uvedomila, že na vedenie rezortu nestačí prax v organizovaní kritických tlačoviek a že treba organizačné schopnosti a znalosť problematiky. Aj po vyše roku môjho pôsobenia možno konštatovať, že štátne IT služby sa nijako nezlepšili, naopak, ulievame milióny a milióny na štátnu IT firmu s tristo zamestnancami, ktorú sme pred takmer rokom vytvorili v určitom pomätení mysle. O eurofondoch vám hovoriť nemusím: nechávame dobehnúť všetky smerácke projekty, hoci sme ich predtým kritizovali, a pridali sme zopár úplne zbytočných megamiliónových projektov, o ktorých sa čoskoro dozviete. Ale to ja tu už nebudem. Aha, a prepadne nám asi tak miliarda, lebo sme to proste nezvládli.

Tým pádom sa vám všetkým ospravedlňujem a odchádzam, odpustite mi. A odpustite aj našej strane Za ľudí, ktorá sa tiež rozhodla rozpustiť, lebo sme sa aj sami presvedčili, že hádať sa s niekým je oveľa ľahšie ako vládnuť a tak sa len hádame, teraz už nie so smerákmi, ale sami medzi sebou. Nemá to zmysel, odchádzame, odpustite nám."

Alebo tak nejako by to mohlo vyzerať v slušnej spoločnosti. Ale nevyzerá, samozrejme, že som si ten list len vymyslel. Bohužiaľ.

(Status na FB 28. mája 2021)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984