Reklama
Reklama

Juraj Blanár: Teplo alebo peniaze?!

Počet zobrazení: 448

Podľa odhadu odborníkov až milión Slovákov, ktorí žijú v bytoch, čaká drastické zdražovanie tepla. Všetci tí, ktorí využívajú na vykurovanie a ohrev teplej vody plyn, sa vďaka nečinnosti a nezáujmu ministra hospodárstva Sulíka budú musieť rozhodovať, či si môžu dovoliť mať teplo vo svojich domovoch. Kým majiteľom domov údajne R. Sulík garantuje pre rok 2022 rovnaké ceny, aké platili za rok minulý, tak na tých, ktorí majú tú smolu, že nevlastnia rodinný dom, sa jednoducho vykašľal, mlčí a nerobí, čo by mal.

A výsledok jeho ministrovania už poznajú čierne na bielom obyvatelia viacerých miest. Ročné náklady slovenskej domácnosti na teplo, na vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody podľa Výročnej správy ÚRSO za rok 2020 predstavovali sumu 625 eur. Pri odhadovanom priemernom náraste cien tepla o 50 % sa zvýši na 937,50 eur. Ročný nárast tak predstavuje sumu priemerne 312,50 eur na jeden byt.

Keďže sa na mňa obracajú mnohí Slováci s tým, že už dostávajú poštou rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, ktoré im prinášajú smutné zvesti pre ich peňaženky na budúci rok, rozhodol som sa zverejňovať tieto dôkazy vládnej neschopnosti. Ľudia sa totiž budú musieť rozhodovať, či si vyberú teplo alebo peniaze, resp. či vôbec majú peniaze nato, aby mali v budúcom roku doma aspoň trocha tepla. Nie každý má totiž ranč v Austrálii ako R. Sulík, ktorý sa očividne zimy na Slovensku nebojí.

(Status na FB 1. decembra 2021)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy